Flowers.ua: Цікаві факти про квіти, які ви не чули

Гарні квіти прикрашають оселю і дарують радість людям вже понад 2000 років. Велика кількість рослин використовується у медицині, ландшафтному дизайні та у промисловості. Щоб замовити квіти сьогодні, зовсім не треба шукати потрібний варіант у звичайних магазинах. Професійні флористи сервісу flowers.ua https://flowers.ua завжди знайдуть красивий подарунок на день народження чи інші свята. У цій статті ми познайомимо вас із цікавими фактами про квіти, а їх за багато сторіч назбиралося чимало.

  1. Перші букети квітів на продаж з’явились ще у Стародавній Греції. Пізніше в античний період заможні римляни стали прикрашати букетами свої сади, дарувати тюльпани та півонії своїм коханим і акторам у театрі.
  2. Квіти стали справжнім символом епохи відродження у Франції та Нідерландах. Деякі букети коштували як великий маєток, а більшість троянд були доступні тільки дуже заможним людям.
  3. Доставка квітів в Нідерландах – це великий бізнес і потужна галузь господарства. Тут щорічно проходять квіткові аукціони, а місцева футбольна збірна має прізвисько “тюльпанові”.
  4. Найбільша квітка у світі Раффлезія Арнольда вирощується в Індонезії. Її маса більше ніж 11 кг, а діаметр стебла приблизно метр. Найменші квіти можна побачити на звичайних ставках, їх зріст не перевищує 1 мм.
  5. На лицарських турнірах було заведено дарувати своїй дамі серця красиву квітку перед початком бою. Якщо дама відмовлялась від подарунка, деякі герої куртуазних романів могли скоїти самогубство.
  6. У мімози бузковий, а не жовтий колір. Те що ми звикли іменувати мімозою, це срібляста акація.
  7. Квіти присутні на гербі багатьох сучасних країн і дворянських родів.
  8. Японська сакура давно стала символом країни сонця, що сходить, але символом імператорської родини вважається хризантема. В епоху Середньовіччя простим громадянам країни не дозволяли дарувати хризантему один одному.
  9. В Китаї півонії вважаються “добрими квітами”, які відганяють злих духів.
  10. Бджоли відрізняють нектар з квітів візуально, а не по запаху. Якщо змінити колір або візерунок на гібридах, більшість бджіл не зможуть виконати свою роботу.
  11. Під час священного поховання в Індії квіти спалюють разом із померлим. З традицією довго намагалася боротися місцева влада, але поки що не досягла в цьому суттєвих успіхів.
  12. У Німеччині є квіти яким вже понад 1000 років. Кущі рожевого кольору здобули славу найстаріших квітів у світі. Біологи вивчають цей дивовижний факт, щоб на основі цих рослин виготовити нові ліки.
  13. У природі немає квітів чорного кольору. Селекціонери вивели декілька гібридів чорних троянд, є темно-сині лілейники, але повністю чорних квітів не існує.
  14. Під час великої експансії у Китай та азійські країни у Європі з’явилися перші тюльпани. В ті часи вони були буквально на вагу золота.
  15. Шафран сьогодні використовують як спецію, але щоб зібрати 1 унцію продукту, треба перебрати 5 тисяч квітів.
  16. У Древньому Єгипті лілії згадуються в ієрогліфах. Ця квітка вважається символом чистоти, добра та злагоди.
  17. Королевою квітів більшість людей вважає троянду. У світі виведено близько 50000 її різновидів і гібридів.
  18. Швейцарські флористи у 17 сторіччі створили перший у світі квітковий годинник. В залежності від часу квіти розкривалися та показували приблизну годину. На жаль у цього “циферблату” є і свої недоліки. Деякі квіти закривають бутони у похмурі години, тому містянам доводилося обходитися без точного часу.
  19. В Австралії орхідея може розпускатися не на поверхні, а під землею. Обпиленням рослини займаються жуки, а не комахи.
  20. Соняшники завжди повертають свої голівки до сонця. Рятувальники використовували цю особливість, щоб вказати собі рух до поверхні.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.