Forbes: ЗСУ можуть перейти у контрнаступ у Запорізькій області

зсу всу

Українські війська можуть перейти у четвертий етап контрнаступу, який проходитиме у Запорізькій області. Про це пише Forbes .

9 грудня російські та українські війська обмінялися артилерійськими пострілами в районі населених пунктів Гуляйполе та Пологи в Запорізькій області, за більш ніж 100 кілометрів на північний схід від окупованого Росією Мелітополя. Згідно з російськими джерелами, українська армія зосереджує механізовані сили навколо Гуляйполя.

Видання зазначає, що якщо це правда, то це може бути ознакою того, що четвертий контрнаступ української армії може бути неминучим, незважаючи на настання зими. В рамках цього контрнаступу ЗСУ повинні будуть звільнити більшу частину півдня України і відтіснити російські війська до вузької ділянки суші, яка з’єднує материкову Україну з Кримським півостровом.

Разом з тим було відзначено, що на сьогоднішній день жодна зі сторін не має достатньої кількості військ у Запорізькій області. Так, на ділянці осі Гуляйполе – Пологи з весни знаходяться окремі російські та українські підрозділи розміром до бригади. З російського боку – 291-й гвардійський мотострілецький полк, який на папері налічує кілька тисяч солдатів та десятки одиниць бронетехніки. З українського боку – 106 бригада територіальної оборони, погано оснащене формування з кількома тисячами добровольців із місцевих жителів. Територіальну бригаду посилює 19-й окремий стрілецький батальйон (400 військових армії).

“Для наступу на Мелітополь може знадобитися більше, ніж пара важких бригад. У попередніх контрнаступах України – навколо Києва у березні, а потім навколо Харкова та Херсона через шість місяців – у кожному з них брали участь щонайменше півдюжини важких бригад”, – сказано в статті.

Війна підриває геополітичні кампанії Путіна

У свою чергу американський Інститут вивчення війни повідомляє , що війна Росії проти України, ймовірно, продовжуватиме підривати геополітичні кампанії президента РФ Володимира Путіна у всьому світі. Аналітики зазначають, що російський диктатор не бажає жертвувати своїми геополітичними ініціативами в короткостроковій перспективі та ризикує зіткнутися з фінансовими труднощами, в яких він не зможе збалансувати загарбницьку мету в Україні зі своїми кампаніями з проекції сили.

Зокрема, продовжує спроби відновити позиції Росії у Центральній Азії, безуспішно пропонуючи створити тристоронній союз між Росією, Казахстаном та Узбекистаном. Відповідна поведінка вже засмутила деяких військових блогерів, які критикували Кремль за те, що він нібито виділив майже шість мільярдів рублів (близько 95,5 млн. доларів) на розвиток російськомовних шкіл у Таджикистані, не забезпечивши при цьому російських військ на полі бою.

Крім того, блогери додали, що Кремль неефективно використовує свою м’яку силу в Таджикистані, що ще більше ставить під сумнів необхідність таких витрат.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.