ФСБ заявила, що Україна нібито хотіла «викрасти літаки ВПС РФ». Грозєв розповів, як було насправді

ФСБ РФ заявила, що нібито запобігла спробі спецслужб України завербувати російського військового льотчика і викрасти за його допомогою бойовий літак. Про це пишуть російські ЗМІ.

За версією ФСБ, співробітники української військової розвідки, “діючи від імені політичного керівництва своєї країни”, намагалися підкупити російських пілотів і під гарантії отримання громадянства однієї з країн Євросоюзу схилити їх до перельоту та посадки повітряних суден на аеродроми, які контролюються ЗСУ.

Російська спецслужба опублікувала оперативне відео із записом розмови, як стверджується співробітника української розвідки. У ній він обіцяє російському льотчику до $2 млн за викрадення повітряного судна – Су-24, Су-34 або Ту-22М3.

Як стверджують росіяни, літак потрібно було посадити на аеродромі Канатове в Кіровоградській області, який нещодавно потрапив під російський обстріл. Штурмана планувалося отруїти клофеліном.

Додаткові подробиці операції ФСБ озвучили вже в ефірі телеканалу «Росія 24». Зокрема, там було оголошено, що до спроби викрасти літак причетний журналіст – розслідувач проекту Bellingcat Христо Грозєв. Нібито Грозєв знайшов двох дівчат-кур’єрів, які зустріли на залізничному вокзалі в Липецьку кур’єра з Москви, який віз аванс чотири тисячі доларів, обіцяний льотчику за викрадення літака.

Грозєв прокоментував у Twitter заяви російської ФСБ. За його словами, у версії росіян є багато вигаданих чи вільно інтерпретованих деталей, але частка правди там є.

Журналіст стверджує, що спроба завербувати льотчиків з метою викрадення літаків відповідно до закону, прийнятого в Україні після початку війни, справді була.

Йому дозволили спостерігати за цим процесом у рамках зйомки документального фільму, який має вийти незабаром.

“Переговори між українськими вербувальниками та знятими російськими пілотами почалися як очікувалося, але їхній тон швидко змінився, що вказувало на те, що пілоти не говорили за себе, а їх “натягли” – ймовірно, контррозвідники ФСБ”, – пише Грозєв.

Очевидний доказ цього з’явився, коли один з російських пілотів раптово заявив, що хоче вивезти з країни не свою дружину, а коханку.

Грозєв також розповів, що за п’ять хвилин з’ясував, що “коханка” працює на ФСБ.

Ще один доказ участі ФСБ РФ з’явився, коли один із пілотів раптово попросив у української сторони поради, як приспати штурмана.

Після цього обидві сторони почали згодовувати один одному максимум дезінформації, пише розслідувач Bellingcat. Українська сторона злила фейкові карти дислокації систем протиповітряної оборони, а пілоти – свої карти заходу на посадку (ймовірно, фейкові).

А скінчилося тим, що обидві сторони зрозуміли безперспективність своїх задумів.

За словами Грозєва, хоча ФСБ зображує те, що сталося як тріумф своєї контррозвідки, насправді вона видала свої методи та десятки своїх агентів.

Він також наголосив, що з українського боку операцію вели не СБУ чи ГУР, а колишні оперативники, з якими він познайомився під час розслідування “вагнергейту”.

“Отже всі сьогоднішні російські заяви – нібито це була операція ГУР “за підтримки НАТО” – повна, найчистіша дурість. Вся розвідка ФСБ щосили боролася проти купки, по суті, добровольців. І не вперше”, – заявив Грозєв.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.