FT: Позитивні заяви влади про війну створюють розкол між ОП, військовими та суспільством

Стратегія влади України щодо висвітлення ситуації на війні створює розкол між Офісом президента, військовими та суспільством. Про це пише Financial Times.

Видання зазначає, що йдеться про заяви влади, у тому числі через відеозвернення президента України Володимира Зеленського.

“За словами трьох осіб, знайомих із комунікаційною стратегією, меседж завжди полягає в тому, що “ми рухаємося вперед”, з метою підтримки оптимізму в країні та за кордоном. Ця політика застосовується на всіх державних рівнях, від міністерств та місцевих адміністрацій до військового командування , і включає сувору цензуру поганих новин, таких як кількість українських жертв чи успішні російські удари”, – йдеться у матеріалі.

Видання опитало офіцерів ЗСУ, колишніх співробітників ОП та фахівців із комунікаційних стратегій. На їхню думку, за умов, коли Україна цього року не досягла значних військових успіхів, а західна підтримка зменшується, комунікаційна стратегія створює розкол між адміністрацією президента та військовим керівництвом.

Видання нагадує, що розбіжності стали очевидними, коли головнокомандувач Валерій Залужний заявив виданню The Economist, що війна зайшла в “глухий кут” – слово, яке є табу в Києві, незважаючи на те, що лінія фронту на сході України майже не зрушила з місця з моменту початку. контрнаступу у червні цього року.

“Відвертість Залужного здивувала багатьох українців, а деякі західні лідери навіть телефонували до Києва, щоб запитати, що це означає і чи є переговори зараз пріоритетом, за словами чиновника”, – пише FT.

Радниця та керівнця відділу комунікацій колишнього міністра оборони України Олексія Резнікова Ірина Золотар зазначила, що спочатку стратегія оптимізму спрацювала, допомагаючи українцям повірити в себе та свою здатність протистояти вторгненню. Але зараз, за її словами, ця стратегія створила наратив, де “очікування завищені і не відповідають реальному стану справ”.

“Майже кожен українець має родичів або друзів, які воюють або безпосередньо постраждали від війни. Якщо не буде негативної інформації, це вб’є довіру до влади”, – підкреслила директорка Українського інституту масової інформації Оксана Романюк.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.