FT: Україна і РФ ведуть переговори про припинення ударів по енергетичних об’єктах

Україна та Росія ведуть попередні переговори щодо припинення ударів по енергетичній інфраструктурі один одного. Про це повідомляє Financial Times.

За інформацією джерел видання, українська сторона хоче відновити переговори за посередництвом Катару, які у серпні були близькі до угоди, але були зірвані вторгненням України до Курська, повідомили джерела видання, серед яких високопосадовці.

“Йдуть дуже ранні переговори про можливе поновлення чогось. Зараз йдуть переговори щодо енергетичних об’єктів”, – сказав дипломат, поінформований про переговори.

Високопоставлений український чиновник повідомив, що Москва та Київ уже скоротили частоту атак на енергетичну інфраструктуру один одного в останні тижні в рамках домовленості, яка була досягнута їхніми розвідувальними службами.

У свою чергу, колишній високопоставлений кремлівський чиновник вважає, що Володимир Путін навряд чи погодиться на угоду, поки російські війська не витіснять українські війська з Курської області, де вони, як і раніше, контролюють близько 600 кв км території. За даними видання, Курська операція призвела до того, що Москва вийшла з попереднього раунду переговорів у серпні, коли чиновники почали планувати особисту зустріч у Досі.

Чотири українські чиновники повідомили Financial Times, що минулої осені Київ і Москва дійшли “мовчазної згоди” не завдавати ударів по енергетичних об’єктах один одного. В результаті Росія тієї зими утрималася від масштабних атак на українську енергетичну інфраструктуру. Вказана угода мала прокласти шлях до офіційної угоди.

У лютому і березні поточного року Київ відновив атаки безпілотників на російські нафтові об’єкти, прагнучи посилити тиск на Москву після контрнаступу 2023 року, що провалився. Незважаючи на попередження Білого дому припинити удари, Київ продовжував наступати, і Москва вирішила, що мовчазна угода була порушена.

Згодом РФ пішла на ескалацію, випустивши залпи ракет великої дальності, націлених на електростанції по всій Україні, включаючи Трипільську ТЕС за 40 км від Києва, яка була повністю зруйнована.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.