Future for Ukraine: Українські жінки створили благодійний фонд для українців

У березні 2022 року почав працювати міжнародний благодійний фонд Future for Ukraine. Фонд допомагає українцям, які постраждали внаслідок російського повномасштабного вторгнення в Україну.

 

Команда Future for Ukraine

 

Від початку російсько-української війни мільйони людей покинули територію України та виїхали до сусідніх країн Європи. Українське законодавство забороняє чоловікам від 18 до 60 років покидати країну на період впровадження воєнного стану, тож кордон перетнули в основному жінки та їхні діти. Опинившись в умовній безпеці, багато переміщених українців продовжує допомагати своїй країні. Серед них і команда фонду Future for Ukraine.

 

Фонд сформувався на початку березня у Польщі — країні з найбільшою кількістю переселенців з України. Офіс Фонду базується у Варшаві.

 

Команда Фонду складається з десяти завзятих жінок, які не можуть стояти осторонь сьогоднішніх подій в їхній країні. До війни більша частина команди працювала у зв’язках з громадськістю та комунікаціях.

 

“Рішення створити фонд було як логічним, так і емоційним. Війна так чи інакше зачепила кожну з нас. Через військову агресію рф проти наших міст та мирних жителів нам довелося евакуюватися. Проте в Україні залишились наші рідні, друзі та знайомі, усе наше життя.

 

Зараз ми в безпеці, але й думати не можемо ні про що інше, крім того, як допомогти своїй країні. З перших вуст ми знаємо, що найбільше потрібно людям, які перебувають у зоні активних бойових дій чи були змушені покинути рідні домівки”, — каже співзасновниця Фонду Анна Ковальова.

 

Місія FFU

 

Future for Ukraine — це міжнародний благодійний фонд, Фонд створений українцями для українців. Організація об’єднує волонтерів і фахівців, неурядові організації та бізнес по всьому світу, щоб підтримати потерпілих від війни росії проти України.

 

Головна місія Фонду — підтримувати українців. Команда вірить, що тільки підтримуючи один одного у скрутні часи можна піклуватися про майбутнє України як незалежної європейської держави.

 

“Зараз Україна не має можливості подбати про всіх. Наразі ключове завдання держави — захистити власне існування, права та свободу її громадян. Ось чому важливо, щоб люди та благодійні організації в тилу по максимуму закривали гуманітарні запити,” — впевнена віце-президентка Фонду Олена Сотник.

 

Діяльність Фонду

 

На сьогодні у фонді Future for Ukraine вирішили сфокусуватися на двох напрямках роботи. Перший — надання медичної допомоги дітям та дорослим, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні. Сюди входить поміч при протезуванні, оперативному втручанні, реабілітації, тривалому лікуванні та іншому. Допомогу можна отримати як в Україні, так і за кордоном. Зараз Фонд оголосив збір заявок на медичну допомогу від українців. Для цього необхідно заповнити анкету на офіційному сайті.

 

До медичного напряму також входить допомога медичним закладам України з медикаментами та устаткуванням. Зокрема, Фонд зібрав та доставив необхідний річний запас ліків для пацієнтів на прохання КНП “Хмельницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом”. З початку війни кількість пацієнтів там збільшилася вдвічі. Багатьох привезли до закладу з гарячих точок.

 

Другий напрям роботи направлений на підтримку тимчасово переміщених осіб з України за кордоном. Фонд оголосив збір коштів на створення мережі українських центрів для адаптації та психологічної підтримки українських дітей в містах Європи з найбільшою кількістю переселенців. Також Фонд розглядає можливість організації українських класів на базі польської освітньої інфраструктури.

 

“Українські діти, які пережили досвід війни та евакуації, потребують безпечного середовища, де можна буде спілкуватися з однолітками та навчатися рідною мовою. Ми хочемо створити такі осередки, де вони зможуть отримати психологічну підтримку, відпочити від мовного бар’єру, поділитися власним досвідом та просто побути дітьми”, — каже віце-президентка Фонду Олена Сотник.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.