Соціально значущі продукти можуть зникнути з прилавків магазинів через постанову уряду про встановлення граничної націнки в розмірі 10%. Про це повідомив генеральний директор корпорації “АТБ” Борис Марков у Facebook.
Він пояснив, що магазинам стане невигідно продавати харчові продукти з переліку соціально значущих, оскільки встановлена планка націнки не покриває витрати ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги.
“А значить, цілком може призвести до припинення реалізації зазначених продуктів харчування”, – зазначив Марков.
Гендиректор АТБ наголосив, що продажі зазначених харчових продуктів можуть зупинитися до моменту налагодження всіх процесів і розуміння порядку їхнього ціноутворення.
За словами Маркова, у зростанні цін на соціально значущі харчові продукти не зовсім винні магазини. Вони змушені це робити через зростання відпускних цін з боку виробників. При цьому ті підвищують ціни через зростання тарифів на енергоносії та інші фактори, що впливають на собівартість продукції.
“При чому дана тенденція, за багатьма очікуваннями, буде тільки посилюватися”, – спрогнозував Марков.
- У 2020 році Кабмін постановив ввести державне регулювання цін на соціально значущі товари і товари протиепідемічного призначення. Суб’єктів господарювання зобов’язали декларувати намір підняти ціну більш ніж на 5%.
- 12 січня 2022 року в Україні розширили список продуктів, ціни на які регулює держава. Відтепер подорожчання товарів з переліку повинні не тільки заздалегідь декларувати, а також забороняється встановлювати торгову націнку понад 10%.