Генерал, підозрюваний у штурмі Майдану, займає високу посаду в Нацгвардії

Колишній очільник департаменту громадської безпеки МВС Володимир Гриняк, який опинився на лаві підсудних за звинуваченням у розгоні активістів Евромайдану, досі займає керівну посаду в Національній гвардії. Про це повідомляє “Слідство.Інфо”.

За версією слідчих, генерал Гриняк координував силовиків під час жорстоких сутичок на Майдані 18 лютого 2014 року. Його звинувачують у співучасті в організації умисного вбивства протестувальників. Наприкінці 2016 року Гриняку оголосили підозру, але суд не взяв його під варту і не відсторонив від посади.

У свою чергу Гриняк все заперечує і називає порушену проти нього справу сфальсифікованою. За його словами, він та його рідні “стояли на Майдані”, за що його нібито усунув тодішній скандальний очільник МВС Віталій Захарченко.

Однак журналісти зазначають, що на мітингах та акціях протестів саме Гриняк керував беркутівцями і силовиками з інших підрозділів. Про це свідчить розпорядження від 18 лютого, яким міліціонера призначили керівником зведеного загону МВС.

Утім, після кривавих подій на Майдані Гриняка не тільки не звільнили, але навіть підвищили й призначили на керівну посаду в Нацгвардії.

За даними журналістів, на відеозаписах подій 18 лютого можна побачити людину, дуже схожу на Гриняка. На одному з кадрів, він стоїть поруч з заступником начальника міліції Києва Петром Федчуком, який втік в РФ після Революції Гідності. Видно, що Гриняк з кимось говорить по рації. Журналісти вважають, що він давав вказівки силовикам про наступ.

Окрім того, на іншому кадрі можна побачити, як Гриняк тримає в руці предмет, схожий на зброю, й біжить Кріпосним провулком за вантажівкою, за кермом якої сидить учасник Майдану.

Також журналісти проаналізували список телефонних дзвінків Гриняка, отриманий від джерел, і встановили, що він 18 лютого 2014-го більше сотні разів спілкувався з тодішнім заступником глави МВС Віктором Ратушняком, який втік з України. На питання, про що говорили, Гриняк віджартувався: “про кохання”.

Зазначається, що у травні 2018 року справу Гриняка передали до суду, але більш ніж за півроку її розгляд нічого не дав. “Слідство.Інфо” додало, що підтримати обвинуваченого іноді приходять групи чоловіків, які перешкоджають спілкуванню журналістів з Гриняком. Вони представляються учасниками Самооборони Майдану.

Нагадаємо, що слідчі опублікували записи телефонних розмов фігурантів справ Майдану. Серед них запис розмови Гриняка з інших підозрюваним.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.