Росіяни в четвер робили невдалі спроби наступу в Харківській і Донецькій областях. Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ станом на 18:00 четверга.
“Противник провокує напруженість у Придністровському регіоні республіки Молдова та на території республіки Білорусь. Здійснює перегрупування, вживає заходів щодо поповнення боєприпасів та пального. Намагається покращити тактичне становище своїх військ”, – йдеться у зведенні.
На тимчасово захоплених територіях окупанти продовжують розкрадати продукцію аграрних підприємств. Продовжуються звинувачення російською стороною уряду України у створенні гуманітарної катастрофи на підконтрольній території окупантам. Також загарбники імітують гуманітарну діяльність із показовою роздачею продуктових наборів та медикаментів місцевим мешканцям.
Противник продовжує завдавати ракетних ударів по об’єктах транспортної інфраструктури з метою перешкоджання переміщенню гуманітарних вантажів та військово-технічної допомоги. Не припиняється застосування мінометів та артилерії практично по всій лінії зіткнення.
На Слобожанському напрямку противник намагався відновити втрачені позиції в районі міста Харкова, провів невдалу спробу наступу в районі населеного пункту Старий Салтов.
У зв’язку із постійними санітарними втратами особового складу противник здійснює нарощування системи медичного забезпечення військ, використовуючи мережу цивільних лікувальних закладів на тимчасово зайнятих територіях Харківської області. На базі Куп’янської міської лікарні окупантами облаштовано госпіталь.
Ворог не припиняє спроби покращити тактичне становище своїх підрозділів у районі міста Ізюм, здійснює артилерійські обстріли наближених населених пунктів, успіху не має.
Через значні втрати ворог вивів на відновлення підрозділу зі складу 4-ї танкової дивізії 1-ї танкової армії та 106-ї повітряно-десантної дивізії збройних сил РФ.
На Донецькому напрямку противник намагався опанувати Попасну, взяти під повний контроль місто Рубіжне та забезпечити сприятливі умови для продовження наступу у напрямках на Лиман та Сєверодонецьк, успіху не мав.
На Волинському та Поліському напрямах ворог активних дій не робив. У збройних силах Білорусі відзначено приведення окремих підрозділів у вищі ступені боєздатності з метою перевірки.
На Північному напрямі йде інженерне обладнання позицій у прикордонних районах Курської області.
На Південнобузькому напрямку противник зосередив зусилля на фортифікаційному обладнанні позицій, поповненні запасів боєприпасів, пального та матеріально-технічних засобів.
На тимчасово захоплених територіях продовжуються адміністративно-поліцейські заходи. Окупанти продовжують проведення фільтраційних заходів щодо місцевих жителів, перешкоджають евакуації на територію, підконтрольну українській владі. У той самий час окупантами вживаються заходи для поповнення втрат особового складу з допомогою прискореної підготовки військовослужбовців за контрактом.