Зараз потрібно направити всі сили на боротьбу з коронавірусом, а не на примхи президента Володимира Зеленського. Про це заявила співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко в ефірі ток-шоу “Мир та/або Війна” на телеканалі “Інтер“.
“Якщо у президента є зайві гроші, або у “Слуги народу” – направте їх на боротьбу з COVID-19. Петро Порошенко за час пандемії 100 млн гривень передав для того, щоб закупити 167 тисяч захисних костюмів. І 200 лікарень у всіх регіонах України за це дякують і говорять про наступне: якщо у Зеленського є зайві 2 копійки, нехай забезпечить масками”, – сказала Геращенко.
Вона зазначила, що маски необхідні і членам територіальних виборчкомів, яким кілька днів доведеться рахувати нові складні бюлетені. На її думку,” зайві ” гроші потрібно направити на закупівлю масок і антисептиків.
Геращенко впевнена, що питати громадян про покарання для корупціонерів під час опитування президента, яке незрозуміло хто фінансує, – це верх маніпуляції і будь – яке незаконне фінансування опитування – це вже корупція.
“Безумовно, президент має право радитися з народом. Для цього треба спілкуватися з народом, а не ховатися за дверима в Конча-Заспі, за кортежами. 73% українців дали Зеленському велику владу і найняли його як Слугу, щоб він виконував свої зобов’язання. У нього є право законодавчої ініціативи, і якщо він хоче довічне за корупцію – у нього є відповідний апарат. У нього є законопроект, у нього є монобільшість, яка прийме законопроект про корупцію, якщо він буде правильним, ми проголосуємо”, – підкреслила нардеп.
Вона уточнила, що це стосується і законопроекту про вільні економічні зони. Геращенко підкреслила, що більшість українців обрали Зеленського і він може написати документ, щоб подати його до Верховної Ради.
“Якщо не знаєш, що робити, не треба було йти в президенти”, – додала вона.
Нардеп також зазначила, що в умовах коронавірусу опитування створить додаткові ризики для здоров’я людей. Геращенко підкреслила, що місцеві вибори стосуються тарифів, інфраструктури та питань міст і не варто займатися питаннями, які не відносяться до цього.
“Якщо хочете провести опитування, то запустіть його по системі “Дія” і хоч кожен день їх проводьте. Це державна організація, а не інтерв’юери будуть проводити опитування в умовах коронавірусу, коли в червоній зоні половина міст”, – сказала нардеп.
Вона підсумувала, що необхідно забезпечити безпечні вибори, щоб люди були в масках, з антисептиками і не затримувалися ні на одну зайву хвилину.
- 16 жовтня Зеленський озвучив три фінальних питання з усенародного опитування. Одне з них звучить так: чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?
- Перше питання буде про доцільність довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах.
- Друге питання – про можливість створення на Донбасі вільної економічної зони.
- У Кремлі відреагували на ініціативу Зеленського нагадати партнерам про Будапештський меморандум.
- Екс-заступник міністра закордонних справ, дипломатичний радник прем’єр-міністра в 2015-2016 роках Данило Лубківський заявив, що не потрібне опитування, щоб назвати Путіна вбивцею, який порушив Будапештський меморандум.