Google представив новий пошук на основі ШІ

За останні 25 років пошукова система Google пройшла через серію оновлень, одним із яких тепер став пошук на основі штучного інтелекту. Про це повідомили на конференції Google I/0 2024 року.

У пошуковій видачі почнуть зʼявлятися “Огляди штучного інтелекту”, раніше відомі як Search Generative Experience (SGE). Це блоки згенерованої ШІ інформації, які будуть показуватися у верхній частині екрана та намагатимуться одразу надати користувачеві відповідь на його запит.

“Завдяки генеративному ШІ ми бачимо, що Google може виконувати більшу частину пошуку за вас. Пошук може взяти на себе більшу частину важкої роботи, тому ви можете зосередитися на тому, що ви хочете зробити, щоб виконати завдання, або на тому, що ви вважаєте захоплюючим”, – розповіла в коментарі The Verge Ліз Рід, новопризначена керівниця відділу пошуку Google, яка вже кілька років займається розробкою пошукових технологій з ШІ.

В основі нового пошукового рушія лежить модель Gemini – штучний інтелект, розроблений спеціально для пошуку Google. Gemini поєднує в собі такі функції, як багатокрокові міркування, планування та мультимодальні можливості.

Однак у Google планують, що не кожен пошуковий запит вимагатиме відповіді від штучного інтелекту.

“Якщо ви просто хочете перейти на URL-адресу, ви шукаєте Walmart і хочете потрапити на walmart.com. Додавання штучного інтелекту не покращить результат”, – пояснила Рід.

У той же час, сильна сторона Gemini полягає в обробці складних запитів, таких як пошук “найкращої місцевої студії йоги” за певними критеріями.

“Ми можемо робити такі запити, як “Знайти найкращу студію йоги або пілатесу в Бостоні з рейтингом понад чотири зірки в межах пів години ходьби від Бікон-Хілл”, – пояснила вона.

Це дозволяє об’єднати в одному результаті пошуку детальну інформацію з бази знань Google та усього інтернету.

Пошук на основі штучного інтелекту повністю змінить систему дистрибуції контенту та може нашкодити багатьом бізнесам та видавцям. Рід визнає цю проблему, але вважає, що підхід Google спричинить збільшення кількості переходів на інтернет-сайти.

“Звичайно, це може призвести до витіснення малоцінного контенту, але вебсайти, які надають перспективу, колір, досвід чи знання – все ще є цінними для людей”, – зазначила Рід.

Вона додала, що молоді користувачі особливо прагнуть бачити у своїх запитах людську перспективу, зокрема відгуки, а Google залишається відданим наданню такої можливості.

Відсьогодні “Огляди штучного інтелекту” будуть доступні користувачам по всій території США, а в планах Google – розширення на інші країни. До кінця року Google планує зробити новий пошук доступним для понад мільярда людей.

 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.