ГПУ: Як генерал Марченко закупив бронежилети призначені для Іраку і без захисту від дощу

Замовлені в 2018 році для потреб ЗСУ 20 тисяч бронежилетів з технічними характеристиками 2003 року розраховані на умови сухого тропічного клімату і непридатні до використання в дощову погоду. Збитки від поставлених бронежилетів склали майже 97 мільйонів гривень, повідомляє прес-служба ГПУ.

У 2017 році начальник головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Міністерства оборони України Дмитро Марченко підписав з ТОВ “Наукове виробниче підприємство “ТЕМП-3000” угоду про передачу майнових прав на технічні умови на бронежилети “Корсар М3” Міністерству. Вже в 2018 році за усною вказівкою одного із заступників міністра оборони без вивчення потреби армії вирішили закупити 20 тис бронежилетів для потреб ЗСУ за спрощеною процедурою. Технічні характеристики бронежилетів були з 2003 року і передбачали балістичний захист для ведення бойових дій в умовах теплої бездощевої погоди, використання цих бронежилетів в умовах дощової погоди не передбачалося.

За словами виробника, зазначені бронежилети призначені для використання миротворцями в Іраку.

Однак при замовленні в тендерній документації та договорі з постачальником підозрювані вказали бронежилети моделі із зміненою назвою “Корсар м3с”, які взагалі не випробовували і які не стояли на озброєнні у ЗСУ. При поставці бронежилетів посадові особи взяли чотири партії бронежилетів без випробувань.

Чиновники Міністерства оборони негласно вирішили випробувати бронежилети “Корсар 3мс”, коли почала поширюватися інформація про їх неналежну якість. Це випробування неофіційно провели 24 квітня 2019 у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського і виявили, що при дощуванні бронежилети пробиваються.

Підозрювані особи за день до прес-конференції, 23 квітня 2019 року, обговорювали, як вони будуть пояснювати громадськості інформацію про те, що бронежилети неякісні. На даний момент для потреб ЗСУ вже було прийнято 4 тис бронежилетів “Корсар м3с” і підозрювані усвідомлювали недоліки бронежилетів і небезпеку їх використання військовими.

На початку червня 2019 року засновник ТОВ “Наукове виробниче підприємство” ТЕМП-3000 “пообіцяв обробити інші бронежилети, які залишилося обробити, водовідштовхувачем. Це свідчить, що він знав про недоліки бронежилетів і спроби виправити ситуацію. Це ймовірно і було зроблено, оскільки бронежилети з залишених партій при дослідженні з методом дощування не пробивались, однак при їх попередньому замочуванні у воді на нетривалий час під час випробувань створювалися наскрізні проходження.

Судова балістична експертиза від 30 жовтня 2019 встановила, що при дощуванні поставлені бронежилети “Корсар м3с” (11 тис) не витримують заявленої балістичної стійкості бронежилета 4 класу та правоохоронні органи прийняли рішення про затримання і повідомлення про підозри причетним до цієї закупівлі.

Нагадаємо, в середині липня голова Держбюро розслідувань Роман Труба заявив, що керівництво Міністерства оборони може бути причетним до закупівлі партії з 11 тис. бракованих бронежилетів.

10 квітня 2019 року перші 4 тисячі бронежилетів потрапили в ЗСУ, загалом 11 тисяч неякісних бронежилетів поставили в бойові частини Збройних Сил України та вони всі були вилучені правоохоронцями 26 червня 2019 року.

Вартість 20 тисяч бронежилетів – 176 млн грн, за оцінкою слідства 96 млн 800 тис – це збитки через фактично поставлені бронежилети.

11 листопада суд заарештував генерал-майора, начальника Головного управління Міноборони Дмитра Марченка. Йому призначили утримання під вартою або заставу в 76 млн грн. Потім змінили суму застави на 20 млн грн. У підсумку 19 млн дала родина Петра Порошенка, ще мільйон зібрали активісти.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.