“Гройсман мукав”: Коломойський прогнозує різке подорожчання світла

Бізнесмен Ігор Коломойський вважає, що українців може очікувати різке подорожчання електрики після вступу в силу закону про ринок електроенергії. Про це він розповів в інтерв’ю проекту “Української правди” “Чітко інтерв’ю”.

“З 1 липня вступає в силу закон, який був прийнятий ще в 2017 році, але весь час відкладали. Зараз його вирішили ввести в силу, тому що типу нова влада, подивимося, як буде боротися з цінами, коли ціна електроенергії може завтра за рішенням “Енергоатому”, який зговориться з Рінатом Леонідовичем шановним, у якого 40% електроенергії країни, а в “Енергоатома” 50%… Вони скажуть, що ціна у нас неприпустимо низька, давайте її в два рази збільшимо”, – розповів олігарх.

За його словами, Антимонопольний комітет на ситуацію не вплине.

“Але в нас не заборонено монополізм. У нас у країні заборонено порушувати антимонопольне законодавство. Правильно? Тому якщо когось визнано монополістом, то держава має регулювати цей ринок, ціни. А закон – я ж розумію, коли його готували і чому його готували, чому його на 2019 рік запланували. Там було все чітко продумано, що жодного регулювання не буде. Раз регулювання держави, то скаржитися нікуди. Антимонопольного немає, регуляції немає, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах комунальних послуг, цим не займається. Усе, завтра одержите ціну втричі вищу… Тепер вам скажуть, що не “Роттердам плюс”, а “Роттердам п’ять плюсів””, – зазначив він.

Також Коломойський розповів, що обговорював це питання з прем’єром Володимиром Гройсманом.

“Гройсман мукав. Сказав, що він не допустить і знайде безліч моментів, як це загальмувати. Треба подавати від уряду законопроект про перенесення хоча б, щоб потім розібратися з антимонопольним, як у нас склалася така ситуація…”, –розповів бізнесмен, зазначивши, що Гройсман вже подав у відставку і тепер немає кому цим питанням займатися.

Раніше представник президента в Кабміні Андрій Герус заявив, що в ході засідання Кабміну 22 травня було прийнято ряд рішень, які містять дискримінаційні норми, що ставлять державні компанії в гірші умови, а приватні енергетичні компанії отримують привілейоване становище.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.