Хакери продають нібито бази “Дії”. Федоров анонсував запуск послуги захисту

На кількох форумах з’явилися оголошення про нібито “злиті” державні бази даних українців, отримані через портал “Дія“. Про це повідомляє співзасновник “Українського кіберальянсу», відомий під ніком Шон Таунсенд, на своїй сторінці в Facebook.

На одному з хакерських форумів RaidForums опубліковано оголошення під назвою “Ukrainian Leaks – 2022: diia.gov.ua – Users 2M”. Воно пропонує покупцям нібито справжні бази даних українських державних органів за 15 тисяч доларів.

Зазначається, що бази мають великий обсяг майже в 30 ГБ. За словами продавця, у них містяться імена, прізвища, дані паспортів, ІПН, ID-карт, закордонних паспортів і скани документів. Крім того, найближчим часом продавець обіцяє викласти дані баз Мінрегіону, електронного кабінету водія, судового реєстру та інших джерел.

Подібні оголошення є також і на інших форумах. Думки кіберекспертів про те, чи справжні ці бази, розходяться. Одні вказують на те, що в одному із запропонованих архівів можна знайти сліди софта, уразливість у якому, ймовірно, була використана для атаки – OctoberCMS. Інші вважають, що це фейк.

“Не впевнений, звідки саме це злив, ще не встиг розібратися в завантаженому. З одного боку, багато що вказує на “Дію”, і те, що можна перевірити — справжнє, з іншого — виглядає досить дивно”, – написав Шон Таунсенд.

На думку CEO Berezha Security Group Влада Стирана, цей “злив” поки викликає сумніви. Він припустив, що це можуть бути дані, отримані в рамках зламу KitSoft і його клієнтів. А SQL-вибірка користувачів з “Дії” поки виглядає як шахрайство в даркнеті.

“Вихідний код “Дії” виглядає як OctoberCMS, тобто можливо це веб-сайт “Дії”, який розробляв підрядник. Також, з параметрів конфігурації, таких як IP-адресація та налаштування сервісів, схоже, що це розробітницька або тестова версія сайту», — зазначив Стиран.

У Мінцифри знову назвали подібні оголошення провокацією і продовженням гібридної війни. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров нагадав, що “Дія” не зберігає персональні дані, тому при авторизації в додатку документи підтягуються заново, і COVID-сертифікат також потрібно повторно генерувати.

“Ми прийняли рішення запустити найближчим часом послугу “єЗахист” у додатку “Дія”. Де кожен громадянин зможе дізнатися базові правила кібербезпеки, в яких реєстрах є інформація про них. Наступним кроком буде запуск сервісу, де кожному українцю буде приходити повідомлення, коли чиновник перевіряє ваші дані в реєстрі”, – додав Федоров.

  • У ніч на 14 січня хакери здійснили масштабну атаку на урядові сайти України та сайт державних послуг “Дія”.
  • СБУ розслідує причетність спецслужб РФ до останньої кібератаки на Україну.
  • У Кремлі заявили, що Росія не має ніякого відношення до кібератаки на Україну.
  • 16 січня Мінцифри попередило про нові фейки РФ про “злив” даних українців.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.