У Білорусі силовики не дозволяли медикам виїжджати на місця протестів з метою надання медичної допомоги постраждалим. Про це в інтерв’ю білоруській службі Радіо Свобода заявив реаніматолог мінської лікарні швидкої медичної допомоги Юрій Сірош.
За його словами, бригади медичної допомоги могли виїхати на місця протестів виключно за викликом міліції, в інших випадках медиків не підпускали до протестуючих.
“Але відчаю не було. Я знаю приклади того, як мої колеги-добровольці просто одягали будівельні шоломи, шоломи для мотоциклів, брали зображення червоних хрестів і йшли «на фронт». Вони пакували аптечки, брали все з собою і відправлялися на допомогу прямо на поле бою”, – розповів він.
Сірош також зазначив, що надаючих допомогу лікарів-реаніматологів і медсестер також затримували силовики. Волонтери були змушені залишати на місцях перекис водню і бинти, щоб постраждалі протестуючі могли самостійно надати собі першу допомогу.
Реаніматолог підкреслив, що силовики навіть били волонтерів з червоним хрестом.
“Я надаю допомогу” – удар палицею мені в спину і удар по тій людині, якій я допомагаю», – говорив волонтер. Добивати пораненого – це остання стадія ницості. Це дійсно свідоцтво з перших вуст”, – додав Сірош.
- За інформацією ЗМІ, після протестів, що спалахнули 9 серпня в Білорусі, пропали мінімум 92 людини, при цьому точна кількість загиблих все ще невідома.
- Міністр охорони здоров’я заявив, що в протестах загинули двоє людей.
- Правозахисники вважають, що загинули мінімум п’ять чоловік .
- Український правозахисник, співкоординатор благодійного фонду «Схід SOS» Костянтин Реуцький, який провів дві доби в ув’язненні в Мінську, розповів, що місцеві РВВС – це концтабори, співробітники яких можуть робити із затриманими все що завгодно.