В одному зі столичних кінотеатрів “Сінема Сіті” відбулася прем’єра фільму “Сенсація” (“Скандал”, Bombshell). В основі стрічки – реальна скандальна історія кількох співробітниць телеканалу Fox News, які звинуватили в сексуальних домаганнях генерального директора Fox News Роджера Айлза. Режисером фільму виступив Джой Роуч (відомий за серіалом «На грані»), а сценаристом — Чарльз Рендольф («Гра на пониження» і «Любов і інші ліки»). Картина отримала “Оскар” за кращий грим і вельми заслужено! Чим корисний перегляд картини – читайте в нашому огляді.
“Сенсація”: сюжет
Отже, в основі сюжету історії трьох жінок, які працювали в один період на телеканалі Fox News. Гретхен Карлсон (Ніколь Кідман), Мегін Келлі (Шарліз Терон) і Кайла Поспішл (Марго Роббі) – три абсолютно різні типажі жінок, три долі і три жертви сексуальних домагань гендиректора Роджера Айлза.

Гретхен – вже під 50, вона втратила місце ведучої в рейтинговому ранковому шоу і відчуває своє швидке звільнення, тому більше року збирає компромат на свого боса. Неодноразово він допускав непристойні висловлювання на її адресу і навіть домагався – все це є в її записах. Мегін – за 40 і вона на вершині своєї телевізійної кар’єри. Правда, вона не вчасно потрапила в немилість Дональда Трампа, тоді ще кандидата в президенти. Вона просто поставила в ефірі питання про його зневажливі висловлювання на адресу жінок. На початку своєї кар’єри вона потрапила в незручну ситуацію з Роджером Айлзом – той запропонував їй інтим в обмін на роботу ведучої. Мегін відмовилася, але успіху все ж домоглася. І Кайла – це вигаданий персонаж для зрівноваження історії і певного символізму. Це молода асистентка Гретхен, яка хоче домогтися успіху і, буквально, без запрошення потрапляє до гендиректора. Той пропонує їй інтим за високу посаду. Вона погоджується.
“Люди не вимикають телевізор через конфлікт. Вони вимикають, коли його немає!”
У фільмі недарма показані три історії – початок, пік і кінець кар’єри. Також можна сказати і про зовнішність: світанок жіночої краси, її зрілість і занепад. Або методи захисту – поранення, захист, напад. В цьому плані сценаристи точно підкреслили, що, не залежно від віку, положення в суспільстві, зовнішнього вигляду – всі можуть бути піддані дискримінації.
“Знаєте, чому солдати однакові? Щоб їх можна було замінити”
Але ця історія не тільки про харасмент. Це історія про дискримінацію в принципі на робочому місці. У картині показано, що права секс-меншин, права вагітних і матерів на роботі, права іммігрантів – також обмежуються. І це глобальна проблема.
“Хочеш на плівку – тримай голівку”
Що стосується сюжету, що все ж таки він “провисає” в третій частині фільму. Історія затягнула, глядач охнув і що? Залишилося відчуття недомовленості, а цього не повинно бути. Хоча задаєшся питанням: “Чому ж жертви мовчать довгі роки?”. Може власна гідність дорожче кар’єри і роботи? Але окремо хотілося б відзначити чудовий грим. Актори дуже схожі на реальних прототипів. Чого вартий тільки Джон Літгоу в образі Роджера, з яким працював Казу Хіро (успішно зробив з Гері Олдмана Вінстона Черчілля).
До речі, на прем’єрі фільму побували українські зірки та представники ЗМІ.
Нагадаємо, раніше ми зробили огляд фільму “Хижі птахи” з Марго Роббі.
Аліна Бондарєва