Холодна війна, конституційна криза в США і крах Spotify: Данський банк представив “шокуючі прогнози” на 2022 рік

Данський інвестиційний банк Saxo Bank представив “шокуючі прогнози” на 2022 рік, які в самому банку називають “малоймовірними подіями, які можуть вплинути на фінансові ринки”. Прогноз опублікований на сайті банку.

Банк публікує щорічні прогнози вже в 19-й раз.

Facebook перетвориться на платформу для бумерів

Соцмережа Facebook перетворюється на платформу для “літніх бумерів” через те, що користувачі постійно бачать ідентичний або дезінформаційний контент. Молоді користувачі дивляться на Facebook як на символ фейкових новин і жадібних корпорацій.

Інвестори також розуміють, що нова материнська компанія Meta стрімко втрачає молодих підписників, молодше 40 років. Meta намагається придбати Snapchat або TikTok і витрачає мільярди доларів на повернення до своїх сервісів молоді. Одночасно вона займається створенням “метавсесвіту”, основною метою якого є збір інформації про користувачів.

Meta втрачає 30% вартості і Марку Цукербергу рекомендують розділити сервіси на кілька окремих структур.

Медичний прорив збільшить тривалість життя на 25 років

У 2022 році відбувається великий прорив у медицині, в результаті розроблений коктейль з лікарських засобів, який регулює процеси на рівні клітин і може подовжити їхнє життя. Експерименти на лабораторних мишах показують, що тривалість життя збільшується на 30%. Для людей це означає потенційне збільшення життя на 25 років.

Нові ліки дозволяють не тільки уповільнити старіння, але й омолодити старі клітини. Однак така перспектива ставить етичні та фінансові проблеми. Зокрема, що це означатиме для пенсійної системи, чи вистачить їжі для такої кількості людей і чи потрібно зробити такі ліки доступними для всіх.

Гіперзвукові технології призведуть до холодної війни та космічних перегонів

Китайські гіперзвукові ракети пройшли успішні випробування і гіперзвукові апарати, здатні виходити в космос, опиняються в центрі суперництва Вашингтона і Пекіна як в економіці, так і в оборонній сфері. До перегонів приєднуються також інші держави: Росія, Індія, Ізраїль і країни ЄС.

Такі технології ставлять під загрозу головний принцип гарантованого взаємного знищення – у разі завдання першого ядерного удару гіперзвукові ракети можуть повністю запобігти атаці міжконтинентальних балістичних ракет. Тому перегони стають масовими.

Це призводить до зростання підприємств, що займаються гіперзвуковими технологіями, а також до занепаду виробників обладнання для військових кораблів і літаків із традиційним озброєнням.

Конституційна криза в США

Протиріччя між демократами і республіканцями досягають межі. На проміжних виборах до конгресу республіканці готові піти на все, щоб перемогти, в той час як демократи намагаються нагнітати страх. Після виборів одна або обидві сторони не приймуть результати голосування, в результаті конгрес не зможе запрацювати в новому складі 3 січня 2023 року, як планувалося.

Джо Байден продовжує керувати країною за допомогою президентських декретів. Демократія в США припинена – через те, що Демократична партія виступає проти розгляду підсумків виборів у Верховному суді, оскільки в ньому переважають консервативно налаштовані судді. Сполучені Штати охоплює повномасштабна конституційна криза, долар падає.

ЄС створює Суперфонд, який поповнюється з пенсійних накопичень

Президент Франції Еммануель Макрон за підтримки прем’єра Італії Маріо Драгі пропонує створити Суперфонд ЄС у розмірі 3 трильйонів євро, який допоможе забезпечити оборону, а також розв’язати проблеми кліматичних змін і переходу до чистої енергії. Через старіння європейського населення і високі податки фінансувати фонд коштом збільшення податків на доходи неможливо.

Франція пропонує обов’язкове переведення частини пенсійних активів усіх працівників старше 40 років у низькодохідні облігації Суперфонду, які фактично є облігаціями ЄС. Система приносить позитивні результати і прибутковий податок в Європі поступово знижується.

Spotify зазнає краху через сервіси розповсюдження музики на основі NFT

Музиканти, незадоволені несправедливими моделями розподілу доходів від прослуховування музики на стрімінгових платформах, які забирають понад 75% виторгу, починають поширювати музику за допомогою сервісів на основі NFT, продаючи цифрові права безпосередньо слухачам. Так музиканти можуть отримувати дохід у режимі реального часу і не ділитися ним із посередниками.

У 2022 році музику через сервіси на основі NFT вже пропонують Кеті Перрі, Джейсон Деруло і The Chainsmokers, а інші виконавці починають видаляти свої композиції з традиційних потокових платформ, які зазнають краху. В результаті Spotify за рік втрачає 33% вартості. Інвестори бачать потенціал NFT у продажу фільмів, книг та іншого контенту.

  • Засновник компанії Microsoft Білл Гейтс спрогнозував, коли знизиться небезпека коронавірусу.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.