Холодницький: Інформатор НАБУ Шевченка наговорив собі на статтю

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що інформатор НАБУ Євген Шевченко, який фігурує у переписці агентів Бюро з фігурантами справи Гладковського не перебував в офіційному статусі ні в одній справі. Про це він заявив в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

“Шевченко сам всю правду розповів. Він наговорив собі на статтю. Підтвердив, що займався бізнесом з “Укроборонпромом”, і ми бачимо яким саме бізнесом. Сказав, що брав участь у більш ніж 20 справах. Все це вимагає погодження прокурором. Але я стверджую, Євген Шевченко не був в офіційному статусі ні по одній справі. Тому цифра 20, яку озвучує Шевченка, – це брехня. Цифра 3, яку озвучує Ситник, – також брехня. А цифра 0, яку озвучує САП – це те, що ми бачимо з матеріалами справи”, – заявив Холодницкий.

За його словами, не може бути спецоперація без санкції суду і прокурора, тому що є рамки КПК, у яких треба діяти.

“Прокурорський контроль спеціально встановлений для того, щоб детективи не мали можливості вирішувати особисті питання з підозрюваними. Замість того, щоб діяти за законом, Шевченко розгорнув брудну кампанію проти мене та САП взагалі, при цьому прямо порушуючи закон разом зі своїми партнерами в НАБУ”, – зазначив він.

Шевченко не міг брати участь ні в якій спецоперації НАБУ, вважає голова САП. У тому числі спецоперацією не могло бути його переговори з фігурантами справи по “Оптимумспецдеталі”.

“Лише у двох варіантах можна проводити негласні слідчі дії в рамках кримінального провадження або в рамках оперативно-розшукової справи. І в одному, і на інше потрібні погодження прокурора і рішення суду. Якщо детектив або агент вирішує якесь питання без санкції, а потім каже – “це була спецоперація, я так вирішив і нікому не повідомляв”, то він, по-перше, сам зізнається у вчиненні злочину, а по-друге вся інформація, яку він нібито збирав під час “спецоперації”, не буде мати ніякого процесуального значення”, – підкреслив Холодницький.

Як стверджує голова САП, Шевченко не був залучений в слідчо розшукові справи.

“Це було виконання спеціального завдання, і якщо так, то хто його виконував? Чи це був контроль за вчиненням злочину? Але останнє – це виключно прерогатива прокурора. Це стаття 271 КПК. Виконання спеціального завдання не може перевищувати 6 місяців, продовження повинно узгоджуватися з прокурором”, – додав Холодницький.

Тому треба тепер розбиратися в рамках окремого кримінального провадження, в чому полягало це конфіденційне співробітництво НАБУ і Шевченко, і чи було воно взагалі, вважає глава САП.

Раніше повідомлялося, що журналісти Bihus.info випустили нову серію резонансного розслідування про корупцію в українському оборонному комплексі, де розповіли як НАБУ, ГПУ і СБУ зливали справу про розкрадання в оборонці.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.