В Україні більшість померлих від коронавірусної інфекції старші 50 років. Вони мали декілька або одне із супутніх захворювань. В Італії середній вік жертв COVID-19 складає 78 років і переважна більшість померлих також страждала хронічними захворюваннями. InfoResist порівняв доповідь італійських епідеміологів та дані Центру громадського здоров’я України для зіставлення супутніх патологій італійських та українських пацієнтів.
Порівняння за віковими групами
Станом на 6 квітня, в Україні померло 38 осіб, у яких лабораторно підтверджено коронавірус. Згідно з даними ЦОЗ за 4 квітня, серед чоловіків більше померлих у віці від 60 до 69 років (34%), серед жінок – від 50 до 59 років (37%).
У віці від 30 до 40 років зафіксовано 7,1% летальних випадків. Такий же показник серед пацієнтів віком 40-50 років. У віковій групі від 70 до 80 років – 17,9% смертей, від 80 до 90 років – 3,6%.
Згідно з даними доповіді Вищого інституту здоров’я Італії, опублікованому станом на 2 квітня, 71,6% померлих від COVID-19 італійців – це чоловіки, 28,4% – жінки. Середній вік померлих від COVID-19 чоловіків – 78 років, жінок – 82 роки.
Порівняти розподіл смертей по підлозі можна на цих графіках:
З огляду на зазначене, можна зробити висновок, що в Україні від коронавірусу частіше помирають молодші пацієнти, ніж в Італії.
Порівняння за хронічними захворюваннями
В Україні більшість жертв вірусу мали тяжкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, легенів і ожиріння. У 30% померлих з наявністю супутньої патології спостерігалися поєднання захворювань.
Зазначимо, що Україна узагальнює дані по патологіях, тоді як Італія повідомляє докладні діагнози.
У цілому частка хвороб становила:
- 61% – серцево-судинні захворювання;
- 40% – цукровий діабет;
- 13% – новоутворення;
- 4% – захворювання нирок;
- 9% – захворювання легенів;
- 4% – ожиріння.
В Італії найпоширенішими хронічними патологіями у заражених коронавірусом є:
- гіпертонія – 72,1%;
- цукровий діабет 2 типу – 31,5%;
- ішемічна хвороба серця – 27,4%;
- миготлива аритмія – 22.6%;
- хронічна ниркова недостатність – 23,5%.
- серцева недостатність – 16,9%;
- інсульт – 11,5%;
- деменція – 15,7%;
- хронічна обструктивна хвороба легень – 18,3%;
- рак, активний протягом останніх п’яти років – 17,1%;
- хронічна гепатопатія – 4,1%;

Як бачимо, в обох країнах у пацієнтів, які померли внаслідок зараження коронавірусом, були схожі хронічні патології. У більшості жертв COVID-19 були серцево-судинні захворювання. На другому місці й в Україні, й в Італії – діабет.
Далі супутні захворювання померлих пацієнтів відрізняються: на третьому місці в Україні рак, на четвертому – захворювання легенів, потім – захворювання нирок. В Італії у такому порядку: ниркова недостатність, хвороба легень та рак.
Також у переліку хронічних захворювань італійських пацієнтів не вказано ожиріння, водночас в Україні з цією патологією померли 4% заражених.
Нагадаємо, на початку місяця головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в Україні найчастіше від коронавірусу помирають люди з цукровим діабетом.