Художник по костюмах Марія Квітка розповіла, як створювали образи героїв фільму «Чорний ворон»

Прем’єра повнометражної історичної драми «Чорний ворон» за мотивами однойменного роману Василя Шкляра відбудеться 5 грудня 2019 року. Марія Квітка – науковий консультант, куратор проектів Українського Інституту Історії моди і головний художник по костюмах історичної драми «Чорний ворон» розповіла про історію створення костюмів для фільму. Всього для стрічки розробили понад 400 костюмів – це спеціально зшиті або зібрані на антикварних ринках речі.

Більшість костюмів для фільму створювали з нуля. Знайти речі майже столітньої давності на блошиних або антикварних ринках було дуже складно, там вдалося відшукати тільки прикраси, у тому числі сережки Євдокії (Наталя Сумська) і сережки та брошки в Тіни (Ксенія Данилова). Головним завданням для команди була максимальна правдивість образів холодноярців, тому напередодні провели чимало роботи: вивчали спогади очевидців, переглядали старі фотографії, багато часу працювали у фондах музеїв. Художник по костюмах стрічки – Марічка Квітка – сама родом з Черкаської, багато бувала в селах області, займалася дослідженням етнографічного одягу цього регіону, а потім вона запевняє, що навіть прості селяни у фільмі будуть виглядати, як реальні жителі Черкаської 20-х років.

“Для мене важливо було дотриматися історичної правдивості образів. Мені хотілося, щоб глядач бачив, як виглядав холодноярський повстанець, щоб онуки або правнуки, або ж холодноярці, якщо б мали можливість побачити про себе кіно, пишалися ним”, – зізналася дизайнер.

При підготовці екранних образів, команда співпрацювала з реконструкторами, які консультували і допомагали з пошуком відповідних тканин. Складнощі виникли при підготовці образу Євдокимова головного чекіста у стрічці. Це не єдиний герой фільму, який одягнений не за статутом. Євдокимов (Андрій Мостренко) має сіру кашкет з відлитої зіркою СРСР, сіру тодішню шинель з зеленими вставками на рукавах, на яких відсутні які-небудь знаки військового звання. Найскладнішим було знайти підходящу тканину для шинелі – сірої вовни відповідного відтінку в Україні не знайшли, тому довелося замовляти її в Білорусі.

«Одним з найбільш значущих для нас джерел – спогади Юрія Горліса-Горського – він був учасником холодноярських подій, тому це для всіх людей, що вивчають цей період, є значною орієнтиром у роботі. Для нас також. У нас на проекті був консультант Сергій Постольников, він працював з нами з першого до останнього знімального дня, завдяки йому наші образи виглядають максимально правдивими», – додала Марічка.

Зазначимо, що історична драма «Чорний ворон» розповість глядачам історію життя і кохання Івана на прізвисько Ворон, який став учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Непереборна жага українців до волі не дає головному героєві залишатися осторонь важливих подій, які розгортаються в його селі. Тому він свідомо і сміливо жертвує сімейним затишком і починає відчайдушну боротьбу за незалежність рідної землі, майбутнє українців і власної сім’ї.

Головну роль в картині виконає молодий український актор Тарас Цимбалюк. Для перших планів було залучено майже 30 акторів. Крім Тараса Цимбалюка, ролі в стрічці виконають популярні українські актори Павло Москаль, Андрій Мостренко, Ксенія Данилова, Данило Мирешкин, Зоярна Марченко, Наталя Сумська, Олексій Тритенко та інші.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як у радянських фільмах брехали про Україну.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.