Іспанське видання опублікувало відповіді США і НАТО на вимоги Росії щодо гарантій безпеки

США і НАТО відкинули більшість пропозицій Росії щодо “гарантій безпеки”. Письмові відповіді сторін оприлюднило іспанське видання El Pais.

Обидві відповіді написані англійською мовою, причому відповідь США займає чотири сторінки, а НАТО-п’ять. У своїх обидві сторони в черговий раз звертають увагу на принцип відкритих дверей НАТО, згідно з яким членом Альянсу зможе стати будь-яка держава, при наявності такого бажання і відповідності необхідним критеріям.

У НАТО також знову підкреслили, що організація є оборонним Альянсом і не становить загрози для Росії. Разом з тим було зазначено, що будь-які переговори повинні проходити без загрози застосування сили, тому у НАТО закликали Росію до деескалації ситуації навколо українських кордонів, а також заявили про підтримку територіальної цілісності і суверенітету України.

Пропозиції НАТО для Росії:

  • Відновити всі військові зв’язки комунікації;
  • Відновити роботу представництв НАТО і Росії в Москві і Брюсселі відповідно;
  • Створити “гарячу лінію” для екстреного зв’язку;
  • Вивести війська з України, Молдови та Грузії і продовжувати брати участь у мирних переговорах для вирішення конфліктів у цих країнах;
  • Відмовитися від агресивної риторики і загроз щодо членів НАТО та інших держав;
  • Продовжувати обмінюватися інформацією про проведення військових навчань, підвищити їх прозорість;
  • Запобігати небезпечні інциденти в морі, в повітрі і космосі, забезпечити безпеку кіберпростору.

У свою чергу США висловили готовність обговорити взаємні заходи транспарентності, засновані на взаємних зобов’язаннях як США, так і Росії утримуватися від розміщення на території України військових баз. Але перш ніж перейти до цих питань, Вашингтон наполягає на зниженні військової присутності РФ на кордонах України.

Союзники висловили намір повернуться до Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. У США підкреслили, що не планують розміщувати ядерну зброю в Східній Європі і готові ввести механізм підтвердження нерозміщення своїх ракет «Томагавк» в Польщі і Румунії. Але запевнили, що, чим більше Росія стягуватиме війська і погрожуватиме застосувати силу в Україні, тим більше США і НАТО будуть зміцнювати оборону союзників.

  • Глава МЗС РФ Сергій Лавров стверджував, що США у своїй відповіді не заявляли про відмову від розширення НАТО на схід.
  • 1 лютого ЗМІ писали про те, що РФ відправила США листовна відповідь з приводу “гарантій безпеки”, проте прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков уточнив, що відповідь ще готується.
  • Президент РФ Путін залишився незадоволеним відповіддю США і НАТО щодо “гарантій безпеки”.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.