Контрнаступ Збройних сил України у Херсонській області прогресує й змушує російських окупантів відступати на більше захищені позиції, замість того, щоб зупинити українських захисників або відкинути. Про це йдеться в свіжому звіті Інституту дослідження війни (ISW).
За даними аналітиків, безперервні атаки ЗСУ на російські наземні лінії зв’язку (GLOC) на заході Херсонської області, схоже, чинять дедалі більший вплив на російські постачання на правому березі Дніпра.
Останні повідомлення вказують на нестачу продовольства і води в окупованому Херсоні та, принаймні тимчасове, ослаблення вогню російської артилерії. Ба більше, на деяких ділянках фронту «неякісні» російські підрозділи зазнали поразки, що дало змогу українським силам просунутися вперед.
В ISW вважають, що найближчими тижнями ЗСУ, ймовірно, повернуть собі більшу частину, а можливо й всю західну частину Херсонської області, якщо вони продовжать переривати російські GLOC і просуватися вперед. Натомість окупанти намагаються відступити на більш захищені позиції в рамках контрольованого відходу, щоб уникнути хаотичного відступу, характерного для краху російської оборони на Харківщині.
Аналітики зазначають, що успіхи українських сил можуть бути повільні, якщо російські війська будуть злагоджені. Втім, ЗСУ можуть і значно прискоритися.
Наразі війська України продовжують зміцнювати позиції на східному березі річки Оскіл у Харківській області, попри зусилля Росії щодо їхнього стримування.
Єдиний регіон, де рашисти все ще намагаються проводити наступальні операції – це Донецька область. Є нерегулярні повідомлення про обмежені українські контратаки, однак немає доказів, що Україна готує великомасштабну контрнаступальну операцію в цьому районі.
В ISW додала, що схоже президент РФ Путін все більше покладається на нерегулярні, погано навчені спеціальні добровольчі та маріонеткові підрозділи замість того, щоб поновити розбиті підрозділи російських сухопутних військ.
- Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що вся Україна буде вільною, включаючи Донецьку та Луганську області, а також Крим.