Канал “вагнеровців” видав військову базу окупантів у Луганську

Фотографія трофейної української самохідної артилерійської установки “Гвоздика”, опублікована близьким до ПВК “Вагнер” телеграм-каналом, дозволяє виявити велику ремонтну базу військової техніки окупантів на території покинутої шахти під Луганськом у селищі міського типу Ювілейний. Про це пише Радіо Свобода.

“Свіжий трофей. Українську САУ 2С1 “Гвоздика” було захоплено союзними силами. Лютий 2023″, – йдеться у пості, опублікованому в “Уголке Ситха” 3 лютого.

Радіо Свобода знайшло першоджерело цього знімку та геолокувало його. Першим фотографію “Гвоздики” опублікував у своєму профілі у соціальній мережі “ВКонтакте” 55-річний житель Омську Володимир Лапін. Він зробив це того ж дня, 3 лютого, але на 40 хвилин раніше від “Уголка Ситха”, також на його знімку немає логотипу телеграм-каналу. З профілю Лапіна випливає, що за радянських часів він служив у ВДВ, а восени 2022 року, ймовірно, добровольцем, вирушив брати участь у “спеціальній військовій операції”, попередньо побувавши в таборі російських військ під містом Богучар. Нині, як пише сам Лапін, він уже повернувся додому до Омську.

Декілька знімків у профілі Лапіна, включаючи те саме фото трофейної “Гвоздики”, как з’ясувало Радіо Свобода, зроблено на території покинутої шахти “Луганська”, розташованої на південний схід від Луганська.

Праворуч і ліворуч – знімки з “ВКонтакті” Володимира Лапіна, у центрі – фото шахти із сайту ruskline.ru

Радіо Свобода вивчило супутникові знімки території шахти “Луганська”, зроблені 7 січня 2023 року, та з’ясувало, що фото захопленої української “Гвоздики” було зроблено в її південній частині (точні координати).

На інших фотографіях у профілі Лапіна видно цехи, заповнені російською військовою технікою, а також процес її ремонту.

Як мінімум один із подібних знімків, опублікованих Лапіним, можна геолокувати як зроблений на території “Луганської”:

Скупчення військової техніки на території шахти “Луганська” було вперше помічено не пізніше 2016 року. Тоді волонтерський проект InformNapalm виявив, що проросійські сепаратисти, які воювали на боці так званих “ЛНР” і “ДНР”, ще в 2015 році розмістили у своїх акаунтах у “ВКонтакті” знімки військової техніки, зроблені на шахті. На деяких фотографіях одягнені у військову форму люди тренувалися зі зброєю на цьому ж промисловому майданчику; в акаунтах сепаратистів були і фотографії боєприпасів, імовірно, зроблені в цехах тієї ж “Луганської”.

Військова техніка в цьому місці добре помітна і на супутникових знімках “Яндекса” і Google: у російського сервісу вони відносяться до 2019 року, у Google – до червня 2020 року, тобто “Луганська”, мабуть, безперервно використовувалася проросійськими сепаратистами і російською армією з 2015 року для ремонту техніки та, можливо, складування боєприпасів. Геолокація “Гвоздики” та профіль Лапіна дозволяють стверджувати, що вона використовується з цими цілями і досі.

24 жовтня 2022 року на території шахти сталася велика пожежа, причому місцеві жителі стверджували, що з боку шахти було чути вибухи.

Пізніше МНС у “ЛНР” заявили, що причиною пожежі стало “необережне поводження з вогнем невстановлених осіб”.

Про те, що російська військова техніка продовжувала розміщуватись на території “Луганської” у січні 2023 року, свідчить і відео з автомобільного відеореєстратора, опубліковане місцевим жителем.

Від селища Ювілейне до теперішньої лінії фронту – близько 90 кілометрів. Це надто далеко для ураження перетвореної на військову базу шахти стандартними снарядами установки HIMARS, але “Луганська” опинається в межах дальності снарядів GLSDB з дальністю до 150 кілометрів. Їх Україні обіцяла поставити Велика Британія, але фактично це відбудеться, швидше за все, не раніше осені 2023 року.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.