Журналісти дізналися імена проросійських терористів, які у 2014 році на Донбасі влаштовували позасудові розстріли мирних громадян. Один з них виявився пов’язаним з радником президента РФ Владиславом Сурковим. Про це йдеться в розслідуванні «Радіо Свобода».
Терорист «ДНР», колишній офіцер ФСБ РФ Ігор Гіркін (Стрєльцов) у 2014 році створив імпровізовані «військово-польові трибунали», на яких бойовики вирішували долю окремих людей.
Юридичною базою для «трибуналу» Гіркін зробив закон часів Другої світової війни, а саме указ Президії Верховної Ради СРСР від 22 червня 1941 року, який передбачає смертну кару. Україна скасувала її в 2000 році, а в РФ на неї діє мораторій з 1996 року.
До смертної кари засуджували за тяжкі злочини, але під цим терміном малися на увазі й дрібні крадіжки, й вбивство.
За даними «Радіо Свобода», згідно з таким «законами» окупанти розстріляли трьох жителів Слов’янська – Олексія Пічка, Дмитра Славова і Миколу Лук’янова. У «трибуналі», на якому їх засудили до страти, брали участь щонайменше дев’ятеро осіб. Не рахуючи Гіркіна.
Журналісти знайшли та ідентифікували сімох з дев’яти осіб, відповідальних за страти Пічка, Славова і Лук’янова. Серед них є людина, яка пов’язана з «сірим кардиналом Кремля Сурковим. Він був куратором «українського питання». Отже, ось імена окупантів, які допомагали Гіркіну проводити «трибунали»:
- Віктор Аносов (позивний “Ніс”). Його журналісти називають людиною, близькою до Суркова;
- В’ячеслав Апраксімов (позивний “Балу”);
- Михайло Ніколаєв (позивний “Сивий”);
- Юрій Володимирович (прізвище невідоме, позивний “Адвокат”);
- Олександр Зюбанов (позивний “Зубр”);
- Сергій Тріфонов (позивний “Тріфон”);
- Павло Воловий (позивний “Бєшений”);
- Сергій Здрилюк (позивний “Абвер”);
- Людина з позивним “Берія”.
- У березні журналіст Дмитро Гордон взяв інтерв’ю у терориста Ігоря Гіркіна.
- Під час інтерв’ю терорист зізнався у вбивстві низки українців.
- У липні Офіс генпрокурора оголосив про підозру колишньому так званому «міністру оборони ДНР», підозрюваному в причетності до тортур людей у Слов’янську.