Казахстанський сценарій: Фейгін розповів, навіщо Путін ініціював відставку Медведєва

Президент Росії Володимир Путін планує реалізувати казахстанський сценарій, коли вся влада в країні буде зосереджена в одному органі, який після 2024 року очолить сам Путін. При цьому екс-глава уряду РФ Дмитро Медведєв займе в цій організації свою нішу. Про це в коментарі InfoResist заявив російський правозахисник Марк Фейгін.

Відставка уряду Російської Федерації, на думку експерта, пов’язана не з низьким рейтингом Медведєва і не з невдалими реформами, які були проведені в Росії, а з перегрупуванням фігур на дошці, яке необхідне Путіну, щоб пролонгувати власну владу.

“Якщо умовно говорити: Путін після Путіна. Тому що Володимир Путін від влади не піде, в майбутній грі після 2024 року Медведєв займе якусь свою нішу. Він буде виконувати свою роль. При чому незрозуміло ще до кінця, чи буде ця роль ключовою. Занадто ще багато часу повинно пройти, щоб зрозуміти, чи буде Медведєв виконувати функцію гаранта чого-небудь”, – вважає він.

За словами правозахисника, Володимир Путін вибудовує нову конфігурацію влади. Тому пов’язувати відставку уряду з мітингами, пенсійною реформою і громадською незадоволеністю не варто.

“Рейтинг Медведєва завжди був дуже низьким, багато років, ще навіть до пенсійної реформи, яка викликала велике роздратування в суспільстві. Тому відставка уряду скоріше пов’язана з так званим транзитом влади”, – вважає Фейгін.

Правозахисник не виключає, що російський президент готується реалізувати казахстанський сценарій, тим самим об’єднавши Раду безпеки РФ з Держрадою.

“Путін взагалі-то обережно сказав, що це буде якийсь казахстанський сценарій. При якому Держрада, яка є органом з незрозумілими поки повноваженнями, має стати прообразом того, що існує у Казахстані. Я, до речі, не виключаю, що Раду безпеки з Держрадою з’єднають. Зроблять єдиний орган, наповнять його величезними повноваженнями, які будуть порівнянні з повноваженнями у Назарбаєва в Казахстані. І цей такий об’єднаний орган очолить знову ж Путін після того, як перестане бути президентом”, – вважає він.

На думку Фейгіна, Медведєв просто зайняв місце, на яке йому вказав Путін. Однак при цьому правозахисник не бачить політичного сенсу у відставці Медведєва.

“Хто змінив Медведєва? Якийсь Мішустін. Це людина ноунейм. Такий же звичайний корупціонер, як і всі інші. Надавати цьому глобального значення не варто. Тобто це просто прізвище. Є близьке коло оточення Путіна, і вони всередині себе постійно змінюються. Наприклад, Шойгу. Він в свій час був головою МНС, потім його відправили губернатором Московської області, він пропрацював там рік з невеликим, а потім повернули міністром оборони. Хоч якесь значення це мало? Мала значення тільки його близькість або віддаленість від Путіна. Це відіграє вирішальну роль”, – резюмував Фейгін.

Як повідомлялося раніше, 15 січня Дмитро Медведєв оголосив про відставку з поста глави уряду РФ. Після цього Володимир Путін запропонував на цю посаду призначити главу ФНС Михайла Мішустіна, і на наступний день підписав указ про його призначення.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.