Спеціальний представник США з питань України Кіт Келлог визнав, що рішення адміністрації Дональда Трампа припинити обмін розвідданими з Києвом суттєво вплинуло на можливості українських військових, але наголосив, що це було зроблено навмисно, щоб змусити Україну усвідомити серйозність намірів Вашингтона щодо завершення війни.
“Найкращий спосіб це описати – це ніби вдарити мула двома дошками по носі, щоб привернути його увагу,”– заявив Келлог, пояснюючи позицію США.
За його словами, Київ був попереджений про можливість таких заходів, але не сприйняв їх достатньо серйозно.
“Я дуже чітко дав зрозуміти під час мого перебування в Києві, що це можливо. І відповідь була приблизно: ‘Ну, добре, ми почули вас’. Ні, ми серйозні. Дуже серйозні. І це один зі способів показати, що ми не жартуємо,” – наголосив він.
Келлог визнав, що позбавлення України американської розвідки є важливим ударом, проте назвав це частиною ширшої стратегії тиску.
“Якщо ви забираєте таку підтримку, звісно, це має значення. Ми це знаємо. Але саме тому це і було зроблено,” – зазначив він.
Таким чином, рішення США про припинення передачі розвідданих розглядається як один з інструментів примусу України до переговорів на умовах, які Трамп вважає прийнятними.
- Газета The Washington Post повідомляла, що США припинили обмін розвідувальною інформацією з Україною, зокрема даними про пуски російських ракет і дронів, що ускладнює проведення високоточних ударів на великі відстані.
- Сполучені Штати зупинили військову допомогу Україні, поки не буде узгоджено дату мирних переговорів із Росією, що створює тиск на українського президента Володимира Зеленського для започаткування мирного процесу.