Кіберполіція розповіла, як запобігти крадіжці грошей з банківських карт

У кіберполіції розповіли про схеми, до яких вдаються шахраї, щоб заволодіти коштами із банківських рахунків громадян. На сайті кіберполіції також дали рекомендації, як уберегтися від цього.

За інформацією правоохоронців, на початку літнього сезону, коли громадяни відправляються у відпустку, випадки незаконного зняття коштів з банківських рахунків частішають. Не рідко шахраї заволодівають грошима шляхом перевипуску абонентського номера, який прив’язаний до банківської картки.

Найпоширеніша схема, що використовується зловмисниками, виглядає так: кілька разів телефонують абоненту і представляються якою-небудь організацією, потім змушують власника номера передзвонити. Після цього замовляють в оператора послугу відновлення SIM-карти і на прохання перерахувати номери трьох останніх вхідних чи вихідних дзвінків, називають номери, з яких раніше дзвонили.

Ба більше, зловмисники можуть поповнити рахунок абоненту на незначну суму, щоб назвати оператору дату останнього поповнення рахунку.

Після відновлення картки оператором, шахраї можуть використовувати мобільний номер для заміни пароля онлайн-бакінгу, вхід до якого можна здійснити за допомогою прив’язаного номера.

Від такої схеми убезпечені контрактні абоненти мобільного зв’язку, оскільки для перевипуску їхнього номеру зловмисникам довелося б відвідати банк і підтвердити особу власника документами.

Ще одна популярна схема шахраїв пов’язана з банкоматами. На АТМ встановлюють спеціальні скімінгові пристрої, при цьому сам банкомат навіть не потрібно зламувати, досить прикріпити міні-камеру і помістити в картоприймач пристрій для зчитування даних з банківської картки. Такі пристрої непомітні неозброєному оку, виявити їх можуть тільки фахівці.

Таке обладнання коштує злочинцям не дешево – понад 6 тис. євро, але ці гроші можуть повернутися їм протягом кількох годин роботи скімера. Убезпечити себе можна періодично змінюючи PIN-код банківської картки, оскільки іноді шахраям потрібен тривалий час, щоб зняти гроші після отримання даних.

Також в кіберполіції радять використовувати окремий номер телефону для прив’язки з банкінгом, або іншими словами фінансовий номер. До нього можна підключити послугу додаткового пароля для здійснення операцій з SIM-картою, що унеможливлює швидкий перевипуск номера.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.