Кількість води в Дніпрі може зменшитися на 20%

До кінця двадцять першого століття кількість води в Південному Бузі і Дністрі може зменшитися на третину, а в Дніпрі – на 20%. Про це йдеться в дослідженні під назвою “Аналіз впливу кліматичних змін на водні ресурси України”, яке було представлено організацією “Екодія”.

Вчені відзначили, що річки в Україні можуть змінюватися за двома різними сценаріями: жорсткому, коли держава не буде вживати ніяких заходів по боротьбі з екологічною кризою, або ж м’якому, коли викиди парникових газів будуть зменшуватися.

За результатами дослідження, до кінця поточного століття річковий стік в більшість українських річок зменшитися у випадках реалізації обох сценаріїв.

У басейні річки Дніпро передбачено зниження водного стоку до -20% в середньому. При цьому з січня по березень передбачається невелике збільшення.

Потік Західного Бугу може зменшитися від 28 до 30 відсотків, а Дністра – до 38 відсотків. Річка Прип’ять може втратити від 12 до 23 відсотків водного стоку.

У басейні річки Десна не прогнозується особливих змін. Річковий стік може навпаки вирости в березні на 28-45%. Басейн річки Південний Буг може зменшитися на 30% і на 45% в окремі місяці.

Відзначається, що через зниження рівня води страждатимуть різні сфери української економіки. Йдеться в першу чергу про сільське господарство, а також про металургію та енергетику. Також постраждає комунальне господарство, водопостачання можуть обмежити для населення навіть великих міст.

У той же час підкреслюється, що катастрофічних наслідків зміни екології можна уникнути в тому випадку, якщо держави будуть скорочувати викиди парникових газів, зберігати екосистему і переходити на поновлювані джерела енергії.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.