Влада Китаю дозволила своїм громадянам народжувати третю дитину. Таким чином вона хоче підвищувати народжуваність, щоб у майбутньому мати нове працездатне покоління. Про це повідомив експерт Українського інституту майбутнього (UIF) Ігар Тишкевич в ефірі «Громадського радіо».
“Китай дуже давно дійшов висновку, що контролювати демографічні процеси – дуже хороша ідея. Програма “одна сім’я – одна дитина” була викликана зростанням китайської економіки. Навіть невелике поліпшення життя спонукало людей мати більше дітей”, – пояснив він.
За словами Тишкевича, певний відсоток китайців жив за межею бідності. У зв’язку з цим Китай, як соціалістична держава, був змушений витрачати великі гроші на підтримку материнства, дітей та охорону здоров’я. Такі витрати здавалися владі неприпустимі, тому були прийняті закони про контроль народжуваності.
“Наступним етапом були зміни в цій програмі через 15 років, коли дозволили заводити двох дітей, але вони стосувалися тільки сімей, які мали певні статки. Це логічн – стимулювати народжуваність в цих групах населення, які можуть забезпечити дітей навчанням, матеріальними благами», – зазначив експерт.
У 2016 році урядова програма «одна сім’я – дві дитини» була розширена на все населення. У наступні роки економіка країни стрімко йшла вгору і бідних людей ставало все менше. Водночас зростання економіки вимагало будівництва нових заводів і фабрик, і, відповідно, робочу силу.
“Китай, стимулюючи народжуваність сьогодні, дозволяючи народжувати третю дитину, планує, що через 15-20 років нове покоління вже буде працездатним. Це звичайне планування. Від контролю народжуваності вони не відмовилися”, – додав Тишкевич.
- У Китаї батьки відправили 13-річну дочку на безлюдний острів за її погану поведінку.