15 жовтня Китай запустив ракету Long March-2F із пілотованим кораблем Shenzhou-13 з трьома членами екіпажу до національної орбітальної станції, яку створює Пекін. Про це повідомляє Reuters.
Три космонавти будуть пів року жити і працювати на станції. За даними агентства “Сіньхуа”, ця місія стане найтривалішою для космічного екіпажу з Китаю. Астронавти встановлюватимуть обладнання та тестуватимуть технології для будівництва станції “Тяньгун”.
Ракета стартувала з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю в ніч на суботу. Корабель успішно пришвартувався до порту космостанції і астронавти увійшли в її основний модуль.
Місію очолює 55-річний Чжай Чжиган. До складу групи також включена 41-річна військовий пілот Ван Япін – перша жінка, яку відправили на китайську космічну станцію. У 2013 році вона стала другою китаянкою, що побувала в космосі. Третій член екіпажу – 41-річний Е Гуанфу з Народно-визвольної армії КНР.
Термін експлуатації станції “Тяньгун”, що в перекладі означає “Небесний палац”, розрахований, щонайменше, на 10 років. Базовий модуль був запущений в поточному році, в 2022 році будівництво станції планують завершити. Shenzhou-13 – друга з чотирьох пілотованих місій, необхідних для завершення будівництва станції.
- Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що країна планує створити до 2026 року космічні міні-носії багаторазового використання.