Коронавірусна інфекція може передаватися через каналізаційні труби. Такого висновку дійшли дослідники з Китайського центру з контролю і профілактики захворювань, передає Bloomberg.
У лютому цього року у ванній кімнаті квартири, де давно ніхто не жив, виявили сліди SARS-CoV-2. Зокрема, вони були виявлені на раковині, змішувачі та ручці душу. Заражена ванна кімната була розташована прямо над квартирою родини з п’яти осіб, у яких за тиждень до цього підтвердився СOVID-19.
Після цього інциденту вчені провели експеримент, щоб встановити, чи може коронавірус поширюватися через стічні труби у вигляді маленьких частинок, створених унаслідок змиву туалету. Згодом такі аерозольні частинки були виявлені у ванних кімнатах на 10 і 12 поверсі будинку, де раніше стався спалах СOVID-19.
Висновок вчених нагадав випадок спалаху атипової пневмонії в 2003 році, коли причиною поширення хвороби теж стали водопровідні труби. Тоді 329 жителів захворіли на атипову пневмонію, 42 осіб померли.
«Хоча не можна виключити передачу через загальний ліфт, ця подія збігається з результатами спалаху атипової пневмонії Сямень в Гонконзі у 2003 році», – заявив один з авторів дослідження.
Директор Міжнародної лабораторії якості повітря і здоров’я в Австралії Лідія Моравська зазначила, що в багатоповерхових будинках квартири найчастіше пов’язані загальною системою стічних вод і каналізаційні гази іноді підіймаються по трубах при відсутності достатньої кількості води.
“Якщо є запах, це означає, що якимось чином повітря було доставлено туди, де воно не має бути”, – додала вона.
- 6 липня понад 230 вчених написали відкритий лист, в якому заявили, що Всесвітня організація охорони здоров’я применшує ризик поширення коронавірусної інфекції через повітря.
- У ВООЗ погодитися, що з’являються нові докази того, що коронавірус може поширюватися через аерозольні частинки в повітрі.