Кияни пропонують перейменувати вулиці Пушкінську і Льва Толстого на Європейську і Полку «Азов»

У рамках дерусифікації міських об’єктів мешканці Києва пропонують перейменувати вулицю Пушкінську на Європейську, а вулицю Льва Толстого на вулицю Полку «Азов». Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Відповідні ініціативи жителів столиці підтримала депутат Київської міської ради Олеся Пинзеник, яка направила офіційні звернення київському меру Віталію Кличку.

“Зараз ми зі зброєю в руках боремося за наше європейське майбутнє на полі бою проти російського агресора. Тепер необхідно зменшити інформаційний та культурологічний вплив московського наративу на світогляд киян. Ми повинні створити передумови для запобігання агітаційно-пропагандистській діяльності країни-агресора в столиці і деколонізувати топоніміку в місті Києві. Для того, щоб побудувати нову європейську державу необхідно позбутися радянського минулого і підтримати громадську ініціативу з перейменування вулиці Пушкінської на вулицю Європейську», – заявила Пинзеник.

Вона додала, що крім цього під перейменування також підпадає суміжна вулиці Пушкінській вулиця Льва Толстого, тому жителі направили пропозицію про перейменування її на вулицю “Полку “Азов”.

Пинзеник впевнена, що на карті міста це стане своєрідним символом боротьби народу за єдність, суверенітет і незалежність України на шляху до європейського майбутнього.

«В історії України досить багато діячів і героїв, які гідні того, щоб на їхню честь називати вулиці Києва. Тому увічнення пам’яті патріотів і захисників полку «Азов» є визначальним української історії та культурою, оскільки ці люди давно захищають нашу країну від російської окупації”, – зазначила вона.

Пинзеник підкреслила, що вони в кожному бою показують і доводять свою витривалість і жертовність, борються за незалежність нашої країни. Бійці героїчно не припиняють оборону блокадного міста Маріуполь і продовжують знищувати окупанта. Українські добровольці та військовослужбовці створюють нову сучасну історію нашої країни.

“В України є те, чого в Росії ніколи не було і не буде – це відданість своєму народу і боротьба заради честі і свободи», – акцентувала депутат.

Вона додала, що необхідно розглянути громадські ініціативи щодо перейменування двох вулиць у столиці та провести рейтингове електронне голосування.

У КМДА уточнили, що повний список об’єктів, які планується перейменувати, а також зразок оформлення обґрунтування нових назв можна знайти за посиланням. Кияни можуть давати свої пропозиції до 1 травня цього року.

20 квітня секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі 20 квітня сказав, що в Україні після перемоги над РФ буде проведена тотальна дерусифікація – бізнесу, політики, інших сфер, і нічого російського в нашій країні не залишиться.

  • 26 квітня в Києві демонтували бронзову скульптуру двох робітників, встановлену в 1982 році як символ «возз’єднання України з Росією».
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.