Без надійного клею не обійдеться жоден ремонт. І для більшості випадків варто обирати суміш на роки. Саме таким має бути клей для плитки (https://eurometa.ua/budivelni-sumishi/kleyi-dlya-plytky): це не лише питання естетики, а й важливий елемент безпеки у приміщенні. Не менш важливим сьогодні став клей для гіпсокартону – легкого, екологічного та зручного в експлуатації матеріалу, який допомагає освіжити наявний ремонт і створити щось кардинально нове.
Та якими ж мають бути ці суміші, щоб по-справжньому склеїти інтер’єр?
Види клеїв для плитки
Клеюча суміш для плитки може бути сухою (під самостійне приготування) чи готовою (у вигляді пасти у відерці).
- Суха суміш виготовляється на основі гіпсу чи цементу і розводиться водою кімнатної температури у пропорції, вказаній виробником. Це універсальний і звичний варіант із невисокою вартістю.
- Мастика, чи паста – готова до використання, має дещо вищу ціну і підходить для габаритної важкої плитки, а також для приклеювання фанери.
За складом і особливостями використання можна купити клей для плитки таких видів:
- Суха суміш на цементній основі – найбільш популярний і знайомий для багатьох варіант. Вона швидко висихає, а отже, підходить для тих, хто має досвід укладання плитки, і здатен працювати швидко та без дефектів (їх досить важко виправити, коли клей застиг). Для подовження часу застигання суміш може мати у складі спеціальний пластифікатор.
- Однокомпонентна суміш – висихає більш повільно, дає час на усунення помилок. Це чудовий варіант для стін. А от для підлоги фахівці рекомендують розглянути інші клеї.
- Поліуретановий чи епоксидний (двокомпонентний) клей – реалізується в окремих ємностях, які необхідно з’єднати на початку роботи. Завдяки цьому досягається висока еластичність суміші. Саме цей вид підходить для підлоги, для вологих приміщень і навіть як фуга для плитки. Через багатофункціональність цей клей має вищу вартість.
- Еластичний розчин із пластифікаторами використовується для облицювання проблемних зон. Завдяки складу цей клей не деформується, пружно зчіплюється з основою і надійно фіксує плитку на бетоні, гіпсокартоні і навіть на зношених поверхнях.
Розібрались із клеєм для плитки? Тоді поїхали далі!
Види клеїв для гіпсокартону
Гіпсокартон робить ремонт посильним і приємним навіть для аматора. А клей для ГКЛ легко можна застосувати і для мінерального утеплювача, і для гіпсового ліплення, і навіть для декоративної плитки під деревину. Основне, що варто знати – це будівельна суміш, вибаглива до основної поверхні. Тобто, адгезію гіпсокартону вона забезпечить лише до газобетону, бетону і цегли.
Як і суміш для плитки, клей до гіпсокартону випускається у кількох варіантах:
- Поліуретановий – продається в балонах, одразу готовий до застосування і витрачається максимально економічно. Він підходить для стель, монтажу гіпсових та керамічних елементів, а головне – заповнює шви та фіксує листи ГКЛ на роки. Незважаючи на невисоку вартість, цей клей також здатний покращувати звуко- і термоізоляцію стін.
- Гіпсовий – міцний та пластичний, ідеальний для панелей із гіпсокартону та пінопласту. Це єдина суміш, що підходить для використання у вологих приміщеннях: таких, як ванна кімната.
- Силіконовий – зручна альтернатива поліуретановому клею, підходить для стиків, кутів і щілин.
- «Рідкі цвяхи» у різноманітності моделей є екологічним універсальним рішенням. Єдиний їх недолік – нестійкість до вологи.
- Монтажна піна – аерозольний герметик, досить доступний за ціною.
У виборі клею для гіпсокартону головне – зручність використання та надійність. Вивчайте бренди і їх продукти, і підходьте до вибору усвідомлено та з готовністю. На цьому все тримається!