Мер Києва Віталій Кличко відкрив пам’ятник відомому авіаконструктору Ігорю Сікорському, який встановлений біля київського аеропорту ім. Сікорського (колишнього “Жуляни”). Про це Кличко повідомив 31 серпня на своїй сторінці в Twitter.
“Увічнений в бронзі Ігор Сікорський тепер зустрічає киян та гостей в аеропорту, що носить його ім’я”, – йдеться в пості.
Увічнений у бронзі Ігор Сікорський тепер зустрічає киян і гостей в аеропорту, що носить його ім‘я. pic.twitter.com/7lqVCLphRz
— Віталій Кличко (@Vitaliy_Klychko) August 31, 2019
На офіційному сайті київського мера йдеться про те, що відкриття пам’ятника було приурочено до Дня української авіації. Незважаючи на те, що значну частину життя Сікорський жив і працював у США, перший апарат вертикального зльоту він зібрав і запустив саме в Києві.
“Мені дуже подобається творчий задум – фігура тримається на одній точці – ніби відриваючись від землі в небо. Оскільки Сікорський є конструктором першого в світі гелікоптера, у руці він тримає своє творіння”, – розповів Кличко.
Пам’ятник являє собою фігуру Сікорського, який стоїть на півсфері і однією ногою відштовхується від неї, “зависнувши” в повітрі. У руках великий конструктор тримає вертоліт.
Над скульптурою працював український художник-скульптор Володимир Журавель, який також створив пам’ятник Іллі Муромцю та композицію “Діти, які запускають кораблики”, встановлену на Поштовій площі.
За словами Журавля, Сікорський мав мрію запустити в повітря вертоліт і вона здійснилася. Також він наприкінці життя хотів повернутися на батьківщину і цей пам’ятник – алегорія: Сікорський повертається в Україну.
Кличко підкреслив, що гроші, витрачені на установку пам’ятника – його власні, з державного бюджету нічого не було взято. Мер столиці також подякував спонсорам, які допомогли прикрасити київський аеропорт скульптурою.
“Може, після відкриття пам’ятника, справа з садибою Сікорських таки зрушиться з мертвої точки. І люди зможуть побачити, де ріс і творив видатний авіаконструктор” – додав він, нагадавши, що вже кілька років влада домагаються від Міністерства оборони передачі будинку громаді Києва для створення в ньому музею.
Фото: Укрінформ