Екс-глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв не вважає, що його звільнення було легітимним. Про це він заявив в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна“.
“Я не вважаю, що рішення Кабінету міністрів було легітимним. Я вважаю, що це рішення ставить хрест на корпоративній реформі”, – сказав Коболєв.
Він зазначив, що це важливо не тільки для “Нафтогазу” і особисто для нього, але і для всієї системи корпоративного управління, яка будувалася останні 7 років. На думку Коболєва, рішення Кабміну серйозно вплине на динаміку відносин в органах корпоративного управління всіх інших компаній, тому його необхідно оскаржити.
“Фактично цим рішенням акціонер в особі Кабінету міністрів зробив певним чином безпрецедентну річ – він де-факто сказав усім керівникам державних компаній: “Наглядова рада більше не важлива. Не важливо, що вони думають, оскільки вас оцінюю і призначаю-звільняю я. Якщо ця історія залишиться в поточному стані – це означає, що наглядова рада для менеджменту будь-якої компанії тепер ніхто”, – пояснив він.
Коболєв додав, що акціонер не має підміняти роль наглядової ради, проводячи оцінку керівництва компанії. У разі будь-якого невдоволення з боку акціонера, він повинен спочатку замінити наглядову раду, а вже нова рада визначить, чи правий акціонер.
- 28 квітня Кабінет міністрів ухвалив звільнення голови НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва.
- За даними ЗМІ, Коболєва звільнили через 50 млрд грн, які ОП хотів забрати у “Нафтогазу” для “Великого будівництва”.