Стали відомі імена українців, яких звільнили з полону бойовиків. За даними Офісу президента, визволити вдалося 76 осіб. InfoResist публікує список з 76 звільнених громадян і коротку інформацію про них.
Всього 12 осіб є військовослужбовцями ЗСУ, інші – цивільні, захоплені терористами часто з надуманих причин.
Список звільнених з полону бойовиків “ЛНР”:
1. Алоян Едуард, отримав 12 років в’язниці за нібито шпигунство на користь України. Мешканець Алчевська
2. Віталій Буянов, його звинувачували в змові з батальйонами “Донбас” і “Азов”. Нібито він передавав для них інформацію.
3. Вороніна Вікторія, її звинувачували в роботі на СБУ. В тюрму її посадили у лютому 2019-го. Їй 24 роки
4. Горбуліч Тетяна. Бойовики називають її агентом “Таміла”. Вона жила в місті Щастя і працювала кухарем у військових підрозділах.
5. Володимир Олександрович Данильченко, його бойовики звинуватили в причетності до вбивства ватажка “народної міліції ЛНР” Олега Анащенко.
6. Дєєв Іван, боєць 8-го полку спецпризначення. Потрапив у полон 5 лютого 2017 року під час виконання бойового завдання.

7. Євтушок Юрій Олександрович, військовослужбовець 14-ї бригади, в травні 2018 року був захоплений ДРГ противника під час висування на передовий спостережний пункт.

8. Валентина Єременко з села Новоолександрівка в Луганській області. У вересні 2017 року була затримана з грошима в Луганську під час спроби придбати квартиру.
9. Вадим Завацький працював у Міжнародному комітеті Червоного Хреста фахівцем з медичних питань. У грудні минуло року був затриманий на КПП “Червонопартизанськ” у Луганській області під час перевірки документів.
10. Сергій Іванчук, боєць 8-го полку спецпризначення. Потрапив у полон 5 лютого 2017 року під час виконання бойового завдання. Його бойовики звинуватили у вбивстві лідера “народної міліції ЛНР” Олега Анащенко.

11. Роман Коркішко, його звинувачують у постачаннях ЗСУ вибухівки
12. Іван Катишев, бойовики називають його агентом ГУР МО. “МГБ ЛНР” повідомляло, що Катишев допомагав українській армії вивозити зброю з Донбасу. Нібито він брав участь у вивезенні зброї за такою схемою, як був затриманий парламентер Володимир Рубан.
13. Анастасія Мухіна, 70-річна жінка була спіймана бойовикам за наклейку листівки зі словами “Донбас, вставай! Росія тебе зрадила! Обирай майбутнє, обирай Україну!”.
14. Денис Анатолійович Олійник, його бойовики звинуватили в постачанні вибухівкою ДРГ ЗСУ.
15. Олександр Сергійович Пауков – студент Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля. У жовтні 2018 року його затримали на КПВВ “Станиця Луганська” за підозрою в “державній зраді на користь України”.
16. Денис Секацкий, значився зниклим безвезті. Його затримали за фото російського “гумконвоя”.
17. Валерій Семенов, його звинувачували у зборі інформації для ЗСУ. Житель Слов’яносербська
18. Анатолій Семеренко, служив у “народній міліції ЛНР”, звинувачений в шпигунстві на користь України
19. Олена Сорокіна, власниця зоомагазину в Первомайському. Її затримали бойовики в жовтні 2018 року. Вона вийшла у футболці з написом “Моя держава Україна”.
20. Тарасюк Валерій Олександрович, звинувачений в постачаннях зброї ДРГ.
21. Юрій Тучин, терористи його звинувачували в перевезення зброї в “ЛНР” для українських військових. Працював на Алчевському металургійному комбінаті.
22. Фурсов Роман Вікторович, військовослужбовець 16-го батальйону 58-ї бригади, потрапив у полон у листопаді 2017 року

23. Євген Циганок, у 2015-му його звинуватили в крадіжці в магазині, підкинули товари в будинок, а при затриманні поранили.
24. Андрій Яровий, був захоплений у полон влітку 2018 року. Він правозахисник і активіст спільноти наркозалежних людей. На окупованій території він планував провести моніторинг програм по боротьбі зі СНІДом.
25. Олександр Данильченко, його бойовики звинуватили разом з сином Володимиром у причетності до вбивства ватажка “народної міліції ЛНР” Олега Анащенка.
Бойовики “ДНР” передали Україні 51 особу:
1. Серед них журналіст Станіслав Асєєв, якого затримали за те, що писав правду про ситуацію на окупованих територіях. Він пробув у полоні 962 дні.
2. Василь Жемелинский, боєць ЗСУ. Служив у 57-й бригаді. В полон потрапив 17 лютого 2018 року під Пісками.
3. Кім Дуванов. Боєць ЗСУ. Потрапив у полон у травні 2019 року разом зі своїми товаришами по службі.
4. Богдан Пантюшенко, боєць ЗСУ потрапив у полон під час бою біля села Спартак під Донецьким аеропортом у січні 2015 року.

5. Олександр Коріньков, спецназівець 3-го полку. Потрапив у полон в лютому 2015 року.
6. Сергій Глондар, спецназівець 3-го полку. Потрапив у полон в лютому 2015 року разом з Коріньковим.
7. Воскобійник Володимир Володимирович, боєць 30-ї бригади. У полон потрапив у травні 2018 року.
8. Геймур Олександр Юрійович, військовослужбовець 53-ї бригади, він потрапив у полон разом зі своїми товаришами, коли машина з вісьмома бійцями випадково заїхала на окуповану територію.
9. Пундор Борис Йосипович, військовослужбовець 53-ї бригади, він потрапив у полон разом зі своїми товаришами, коли машина з вісьмома випадково заїхала на окуповану територію.
10. Анікімов Віталій Андрійович зник на блокпосту біля Дебальцевого 16 вересня 2016 роки після повернення від бабусі, яка проживає в окупованому Алчевську.
11. Багненко Лариса Олександрівна працювала медсестрою в обласній лікарні ім. Калініна. 21 лютого 2019 року до неї в будинок в окупованому Донецьку прийшли чотири особи в цивільному і один чоловік у поліцейській формі. Вони звинуватили її в “шпигунстві”.
12. Батрак Дмитро Володимирович, його звинуватили в передачі інформації ЗСУ. Також терористи заявили, що він купував SIM-картки, які були використані при організації замаху на «Гіві».
13. Бражників Євген Миколайович, топменеджер Донецького енергозаводу. Його підозрювали у замаху на бойовика Олександра Захарченка. Згодом його засудили за зберігання зброї.
14. Бурцев Володимир Євгенович. Оголошений у розшук СБУ
15. Галазюк Олег Дмитрович, донецький блогер. Писав для українських видань під псевдонімом Мирослав Тямущий. В полоні з серпня 2017 року. Галазюк кандидат філософських наук, до війни був викладачем у Торезькому факультеті Харківського інституту економіки ринкових відносин та менеджменту.
16. Гись Роман Володимирович, звинувачувався в шпигунстві на користь ЗСУ.
17. Гончарова Тетяна Олександрівна проживала в окупованому Донецьку. Влітку 2016 року вийшла з дому та була затримана окупантами. В її квартирі провели обшук і вилучили всі документи.
18. Горбань Євген Юрійович був схоплений в Донецьку в 2017 році під час поїздки до друга на день народження. Під час обшуку у нього вилучили техніку.
19. Губкіна Ольга Михайлівна, її звинувачували в шпигунстві на користь ЗСУ.
20. Деркач Василь Іванович потрапив у полон терористів навесні 2018 році. Проживав в окупованому Зугресі-2 на Донеччині.
21. Женчус Андрій Відмантасович зник на блокпосту “Оленівка” в квітні минулого року року. Жив в окупованому Донецьку.
22. Завальна Олена Юріївна проживала в Макіївці. У жовтні 2017 року бойовики викрали її з дому, потім провели там обшук.
23. Карачор Наталія Іванівна, мешканка Краматорська. Вчителька і головний спеціаліст управління освіти Краматорська. У свій час вона запам’яталася жорсткою проукраїнською позицією – критикувала відділ освіти міста за недостатню патріотичну роботу серед учнів. За позицію і була затримана бойовиками, коли поїхала в Шахтарськ.

24. Карпук Дмитро Валерійович. Проживав у Києві. Був схоплений окупантами в липні 2017 року, коли прямував з окупованого Донецька до столиці.
25. Керюхін Сергій Миколайович працював начальником структурного підрозділу “Лиманське моторвагонне депо” регіональної філії Донецької залізниці ПАТ “Укрзалізниця”. Його затримали під час пішохідного переходу КПП у квітні 2018 року, коли прямував до окупованого Донецьку, де поховані батьки.
26. Коваль Денис Вячеславович зник 31 серпня 2016 року. Бойовики інкримінували йому “шпигунство”.
27. Кочмурадов Андрій Анатолійович, звинувачується в “шпигунстві” на користь ЗСУ разом зі своєю дружиною Лазаревою Оленою. Працював майстром телекомунікаційних мереж одного з провайдерів Донецька. “Засуджений” у грудні 2017 року.
28. Кривошеєв Яків Михайлович, його “судили” за шпигунство, але звинувачення розвалилося і його відправили в психлікарню.
29. Кулаков Олег Володимирович проживав в окупованому смт Нижня Кринка Донецької області. 20 липня 2017 року його було викрадено з будинку невідомими.
30. Куліш Ігор Валерійович жив в окупованій Горлівці. Влітку 2016 року вийшов на прогулянку зі своїм другом і не повернувся. Його друзі також були затримані за звинуваченням у співпраці з українськими спецслужбами і нібито за організацію теракту в ОРДЛО.
31. Лазарєва Олена Вікторівна – дружина Кочмурадова Андрія. Вона працювала анестезіологом в клініці ім. Калініна в м. Донецьк. Бойовики вважають, що вона передавала ЗСУ дані про терористів, які проходили лікування в клініці.
32. Мальцева Зінаїда Миколаївна проживала в Донецькій області. Пропала 1 жовтня 2017 року в місті Харцизьк Донецької області.
33. Ніколаєв Сергій Олександрович. Людина з аналогічним ім’ям внесена в базу “Миротворця” як бойовик.
34. Печенкін Станіслав Миколайович. Його теж звинуватили в шпигунстві. У полоні він перебуває з 2017 року.
35. Писанець Роман Юрійович. У кінці травня 2016 року його було схоплено на автостоянці в Донецьку за звинуваченням у “шпигунстві”.
36. Полікарпов Кирило Сергійович. Людина з аналогічним ім’ям зазначена в базі “Миротворця” як дезертир.
37. Поляков Олександр Геннадійович зник на початку квітня 2016 року в Донецькій області. Його утримували в СІЗО № 5 в окупованому Донецьку.
38. Репетило Олександр Петрович проживав в окупованому Донецьку. У липні 2017 року був затриманий поблизу блокпоста “Оленівка” в Донецьку, коли виїжджав на тимчасово окуповану територію.
39. Робак Сергій Вікторович. Терористи “ДНР” звинуватили його у шпигунстві на користь ЗСУ. Нібито він повідомляв про місце розташування військових об’єктів “ДНР”.
40. Романченко Валерій Олександрович. Його звинувачують у тому, що він нібито фотографував військові об’єкти.
41. Савін Василь Костянтинович. На початку 2015 року його призначили головою райадміністрації “ДНР”, навесні того ж року бойовики звинуватили його в підготовці до «захоплення влади». Савіна посадили у в’язницю на 23 роки. Він стверджує, що, бувши головою районної адміністрації при «ДНР», готував з однодумцями «Український батальйон Макіївка», який повинен був допомогти українській армії вибити бойовиків з міста в момент наступу.
У 2018 році він писав листа Петру Порошенку, а в жовтні 2019-го написав Володимиру Зеленському.
42. Соколов Валерій Анатолійович. Його звинуватили у зборі інформації про військові об’єкти “ДНР”.
43. Сугерей Олег Вікторович. Ветеран АТО. Потрапив у полон при загадкових обставинах. На камеру під тиском бойовиків він говорив, що є колишнім військовослужбовцем ГУР МО і нібито виконував завдання СБУ в Донецьку – повинен був підірвати телевежу.
44. Теорентер Максим Олександрович. У жовтні 2016 року був “засуджений” до тюремного терміну нібито за організацію замаху на Олександра Захарченка.
45. Терещенко Галина Іванівна. Була схоплена терористами в серпні 2017 року в окупованому Донецьку за підозрою в “шпигунстві”. Вона вела списки бойовиків і записувала номери автомобілів у “МГБ ДНР”.
46. Тимофєєв Олександр Леонідович. Звинувачувався в шпигунстві.
47. Усатюк Сергій Володимирович був затриманий двома людьми у військовій формі вранці 24 вересня 2017 року поблизу своєї квартири в Дружківці Донецької області.
48. Халимендик Вадим Вікторович жив у селі Дмитрівка і в Донецьку. Окупанти затримали його в липні 2017 року за підозрою в “терористичній діяльності”.
49. Чуйкова Марина Володимирівна. Медик за освітою, вона приїжджала до окупованої Горлівки, щоб доглядати за мамою, хворою на діабет. Поки тривали “суди”, вона померла. Її два сина і чоловік проводили постійні акції, щоб її включили в список обміну.
50. Шейтер Руслан Олексійович, звинувачувався в шпигунстві на користь ЗСУ.
51. Ярмишко Алла Іллівна. У середині лютого 2017 роки її забрали з власної квартири в Донецьку і звинуватили в “шпигунстві” на користь України і зв’язках з СБУ. У неї є син з інвалідністю, який не виходить на вулицю і знаходиться на її утриманні.