Щорічно в березні українці переходять на літній час. Ця традиція існує уже багато років, а придумали її з метою економії електроенергії. Коли потрібно зробити переведення годинника вперед, як убезпечити своє здоров’я – читайте в нашому матеріалі.
Перехід на літній час в Україні 2019: коли і о котрій
Багато років в Україні існує традиція переводити час вперед в останню неділю березня. Перехід на літній час в 2019 році в Україні відбудеться в неділю – 31 березня. В цьому році годинники переведуть в 3:00 на одну годину вперед.
Перехід на літній час 2019: навіщо
Переведення стрілок годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку здійснюється в цілях економії енергетичних ресурсів. Вперше це зробили у Великобританії в 1908 році. Ідея належить Бенджаміну Франкліну, американському державному діячеві, одному з авторів Декларації незалежності США.
А сьогодні переводять годинники в 110 країнах світу. При цьому існують держави, які відмовилися від переходу, наприклад, Японія, Китай, Сінгапур, Естонія, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан і Казахстан. Також не переводять годинники і в ЄС.
Перехід на літній час 2019 в Україні: як захистити здоров’я
Українцям 31 березня доведеться спати на годину менше. Це може призвести до серйозних порушень у системі охорони здоров’я. Так, багато скаржаться на болі голови та серця, недосип. Крім того, медики все частіше заявляють про шкідливий ефект переведення часу для людини. На їхню думку, існують як психологічні, так і фізичні ризики. Найбільше можуть постраждати люди з захворюваннями серцево-судинної системи – в наслідок різкої зміни ритму може виникнути інфаркт.
Щоб легко перенести переведення годинника в Україні, варто дотримуватися простих правил:
- Перебуваєте більше часу на вулиці, щоб в організм надходила достатня кількість свіжого повітря. Якщо ж це неможливо, то постарайтеся частіше провітрювати приміщення.
- Лягайте спати трохи раніше. Лікарі рекомендують, за п’ять днів до переведення годинників почати лягати спати на годину раніше. Але це слід робити поступово. Спочатку засинайте на 15 раніше, і з кожним днем зміщайте час ще на 15 хвилин.
- Зміщуйте і час вечері, щоб змінити часову структуру вечора.
- Вживайте в їжу кисло-молочні продукти, фрукти, овочі.
- Перед сном приймайте теплу ванну з ароматичними добавками.
Перехід на літній час в Україні 2019: що заборонено робити
- Категорично забороняється вживати алкогольні напої в цей час. Етанол, що міститься в таких напоях, подразнює нервову систему людини, що може призвести до порушення сну.
- Не варто їсти жирну їжу, копченості та іншу важку їжу. Дотримуйтесь дієти кілька днів до переведення годинника.