Новим командувачем Сил спеціальних операцій (ССО) може стати полковник Сухопутних військ ЗСУ Олександр Доманський. Про це повідомляє «Український мілітарний портал» з посиланням на джерела в Генштабі ЗСУ.
Доманський довгий час обіймав посаду заступника начальника штабу командування Сухопутних військ, а до цього був заступником командувача Об’єднаних сил.
Також Доманський очолював штаб сектора «С» під час боїв за Дебальцеве.
У період роботи на Донбасі полковник займався питаннями протидії контрабанді й неодноразово з цього приводу давав брифінги для ЗМІ.
Крім того, є інформація, що Доманський був помічником народного депутата Ельбруса Тедеєва від “Партії регіонів”. До 2014 року помічником цього ж нардепа працював нинішній голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Батько полковника – Доманський Анатолій Іванович протягом 1998-2002 років був народним депутатом 3-го скликання Верховної Ради від «Комуністичної партії України».
Загибель курсантів та звільнення Доманського
У листопаді 2005 року на полігоні «Десна» під час теоретичної підготовки загинули двоє курсантів і двоє отримали поранення. Під час розслідування було встановлено, що увечері 29 листопада в ході бойових навчань екіпаж танка повернув вежу на 180° від мішені, втратив орієнтацію і сприйняв світ у навчальному класі за підсвітку, після чого вистрілив.
Внаслідок пострілу загинули 18-річний молодший сержант Сергій Ковпак і рядовий Анатолій Надточій.
Військова прокуратура також з’ясувала, що насправді курсантів центру, зокрема танкістів, замість теоретичної підготовки направляли в місцевий лісгосп для заготівлі лісу та розвантаження фур на ринку.
24 грудня 2005 року міністр оборони підписав указ про звільнення з лав ЗСУ начальника 169-го навчального центру Сухопутних військ “Десна” генерал-майора Віктора Безпальчука та його заступника Олександра Доманського. Зазначені особи подали рапорти в добровільному порядку. Як виявилося, каталізатором цих відставок став лист від офіцера “Десни” журналістам видання “Обозреватель”.
У листі йшлося про численні порушення з боку командного складу, через що Міноборони відправило в центр групу офіцерів і генералів.
За підсумками перших днів роботи комісія з’ясувала, що значна частина з наведених у листі порушень правда. Зокрема, підтвердилися факти незаконної організації стрільб на комерційній основі, нецільове використання пального та порушення фінансової дисципліни.