Командир «кіборгів» про вихід з ДАП: Можна було залишитися і загинути, але кому була б користь?

Командир кіборгів, які захищали Донецький аеропорт, генерал Збройних сил України Олег Мікац розповів, як доводилося воювати, чи були на стороні терористів російські підрозділи і чому українські захисники втратили аеропорт. Про це повідомляє BBC.

За його словами, в тактичному плані аеропорт вже не був потрібен. Однак позицію продовжували утримувати, оскільки її охрестили “цитаделлю мужності”.

“У тактичному плані аеропорт вже не був потрібен. Але були заяви політиків, що це “цитадель”, “символ мужності”, який по-любому треба тримати до кінця. Тому і не дали команди відійти звідти раніше… Явно злочинних наказів ніхто нам не давав. А ось прийняти рішення про те, як і коли вийти, якими силами – це має приймати вище керівництво, яке має загальну картину”, – розповів військовий.

На момент підриву українські військові утримували лише невеликий шматок на одному поверсі, а противник вже був на всіх інших поверхах. Саме тому, за словами генерала, українські захисники не змогли взяти новий термінал.

Також Мікац поділився своїми враженнями від спілкування з терористами “Моторолою” і “Гіві”.

“З СЦКК “Гіві” взяв мій номер, постійно погрожував, переконував, щоб ми залишили аеропорт. В основному, це були погрози і піар, тому що я розумів, що якщо він зі мною говорив, його знімали якісь камери. А з “Моторолою” ми зустрічалися через СЦКК, коли були обміни полонених і поранених-убитих. Про нього можу тільки сказати, що коли він приїжджав, то був під впливом алкоголю або наркотиків. Виглядав неадекватно”, – подумав генерал.

За словами командира, шестеро захоплених полонених мали при собі російські документи. А після початку січневих боїв, українці знаходили в інших полонених і вбитих паспорти та військові квитки РФ.

“За моєю інформацією, були там різні частини від військового спецназу і “Вімпел” до підрозділів російської Федеральної служби виконання покарань. До кінця жовтня в аеропорту у нас ще працювали камери спостереження і ми могли бачити екіпіровку їх снайперів – її можна порівняти з “Альфою”, – розповів він.

Також Олег Мікац розповів, що була домовленість з центром з контролю і координації про те, що обидві сторони конфлікту винесуть своїх поранених. Однак у той час, як військові ВСУ виносили поранених бійців, терористи підірвали другий поверх.

“Зараз багато можна говорити: і термінали утримати, і в Донецьк увійти, і залізничний вокзал захопити. Після бою вже руками не махають. Звичайно, можна було залишитися в старому терміналі і всім героїчно загинути, але кому від цього була б користь?”, – відповів він на питання, чи можна було утримати аеропорт.

Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський вшанував пам’ять «кіборгів», загиблих в цей день 2015 року при обороні Донецького аеропорту.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.