Комплексні рідкі добрива: вкладаємо менше, отримуємо більше

Правильне систематичне оброблення ґрунту та його підживлення забезпечують покращення родючості землі й підвищення врожайності культур. Зараз перед світовими аграріями стоїть завдання оптимізувати виробничі витрати. Зрозуміло, що виробникам сільськогосподарської продукції хочеться отримати максимум врожаю, знизивши при цьому вкладення. Враховуючи ціну мінеральних добрив, важливо заощадити на їх передпосівному та припосівному внесенні.

Досягти цієї мети можна, використовуючи комплексні рідкі добрива. Розберемося, в чому особливість таких препаратів та який ефект вони дають.

Які переваги рідких добрив

Сьогодні провідні аграрії світу найчастіше використовують рідкі комплексні добрива (РКД). Їх популярність обумовлена низкою переваг:

  • висока ефективність — потрібні для рослин елементи містяться в рідинах у повністю засвоюваній формі;

  • економія (до 30%) на внесенні добрив;

  • менша шкода для рослин — у складі такої продукції вміст токсичних речовин на порядок нижчий;

  • рівномірне покриття полів, а також однаковий вміст біогену на квадратний метр оброблюваної площі;

  • можливість використання в допосівних і сезонних обробленнях;

  • зручне зберігання;

  • можливість створювати індивідуальні суміші з однорідним вмістом — до основної речовини додають мікробні засоби, регулятори росту, мікроелементи, враховуючи стан рослин.

Згідно з відгуками фермерів, в умовах нестабільної погоди та засух найкраще використовувати саме РКД. Тому подібні препарати особливо популярні на півдні нашої країни. Якщо їх заробляти культиватором, після першого дощу вони відразу ж почнуть діяти. При використанні гранульованих препаратів знадобиться значно більше часу для активації їх дії. РКД можна використовувати раз протягом сезону у випадку, якщо вони змішуються із засобами захисту культур від шкідників і хвороб.

Як досягти максимального результату

Відповімо на основне питання — як отримати максимальні показники врожайності, вклавши мінімум коштів? Важливо збалансувати підживлення, норми та строки внесення препаратів. До складу РКД можуть входити аміачна селітра, сечовина, безводний аміак, хлористий калій, ортофосфорна кислота, суперфосфат, поліфосфат амонію. Основними компонентами, які необхідні при посівних обробленнях, є азот і фосфор. Є багато особливостей їх засвоєння рослинами, про які аграрії повинні знати, інакше не вийде отримати максимальний ефект.

Так, фосфор є малорухомим у ґрунті. Недостатньо розвинута коренева система не може забезпечити потреби рослини в цьому елементі. Коли фосфорні добрива вносять при посіві, поживні речовини можуть розміщуватися у верхньому шарі ґрунту. Якщо зона основного розвитку коренів знаходиться нижче, у разі недостатньої зволоженості землі фосфор не може ефективно використовуватися рослинами.

Поглинання цього мікроелемента може також порушуватися за високих і низьких температур. Тому перед початком робіт обов’язково потрібно проконсультуватися з агрономом або представником компанії-виробника, який є спеціалістом у сфері РКД.

Інші рекомендації з використання подібних препаратів:

  • попередньо зробити аналіз ґрунту;

  • врахувати схеми удобрення, культуру-попередника, заплановані показники врожайності, технічну й фінансову спроможність господарства;

  • заздалегідь визначитися з постачальником;

  • налагодити логістику;

  • розпланувати бюджет;

  • підготувати техніку.

Використовувати РКД можна на різних етапах удобрення. Оптимальний варіант — як стартові. Сьогодні все більше аграріїв використовують технологію POP-UP — припосівне внесення РКД у безпосередній близькості від насіння. Таким способом у прикореневу зону рослини вноситься оптимальна кількість поживних речовин. Це дозволяє підвищити ефективність використання препаратів, знижуючи норми й економлячи кошти.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.