Комп’ютерна томографія підвищує ризик раку щитовидної залози та лейкемії

Опромінення, яке людина одержує під час комп’ютерної томографії, підвищує ризик розвитку раку щитовидної залози та лейкемії. До такого висновку прийшли вчені з Тайваню.

Фахівці вивчили 22 853 випадки раку щитовидної залози, 13 040 — лейкозів і 20 157 — неходжкінської лімфоми. Не враховувалися пацієнти молодше 25 років, ті, у кого рак діагностували вперше раніше 2000 року, і ті, кого до виявлення онкозахворювання спостерігали менше 3 років. Відстежувалися історія прийому лікарських препаратів, сімейний анамнез і спосіб життя, перенесені операції і обстеження.

На підставі отриманих даних, зазначають вчені, можна зробити висновок, що комп’ютерна томографія підвищує ризик розвитку раку щитовидної залози та лейкемії. У групі ризику пацієнти жіночої статі і люди молодше 45 років. Також збільшується ризик неходжкінської лімфоми у молодих людей.

Метод комп’ютерної томографії (КТ) заснований на вимірюванні того, наскільки по-різному тканини організму поглинають рентгенівське випромінювання. Цей спосіб обстеження користується попитом завдяки діагностичним можливостям. Однак іонізуюча радіація (у тому числі рентгенівські промені) надає мутагенний ефект на клітини живого організму і може стати причиною онкогенезу.

За словами автора роботи Ю-Сюаня Джоні Шао, ризик вище у людей, які отримують більш високі кумулятивні дози при частому скануванні.

“Збільшення числа людей, що проходять КТ-сканування, стало проблемою громадської охорони здоров’я», — зазначив учений.

Як повідомлялося раніше, вчені з Університетського коледжу Лондона виявили взаємозв’язок гикавки і розвитку мозку.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.