Кому будуть корисними в роботі блокчейн-технології?

Вперше про технологію блокчейн заговорили перед випуском першої криптовалюти – біткоїна. Нинішній курс біткоїна перевищує 20 тисяч доларів, але не лише висока вартість криптовалюти цікавить користувачів, адже вона має ряд переваг. Перш за все – це децентралізація.

Де вже застосовуються блокчейн-технології

Нова технологія виявилася дуже корисною при здійсненні транзакцій. Перш за все, через те, що сторонам угоди не довелося користуватися допомогою третіх осіб. Тобто не були залучені банки та не треба платити комісію.

Перша галузь, якій потрібні хоча б базові знання блокчейну – фінансова система. Але фрагментарність технології зацікавить не лише представників фінансової системи. Через свої особливості, блокчейн уже використовується в:

  • управлінні державними закупівлями;
  • міжнародних переказах коштів;
  • захисті авторських прав;
  • медицині;
  • управлінні земельними ресурсами та корисними копалинами;
  • енергетиці;
  • сільському господарстві тощо.

Набагато зручніше переказати збереження у криптовалюті в будь-яку країну. Якщо близька людина знаходиться в скрутному фінансовому положенні, то блокчейн їй допоможе отримати кошти вже за кілька хвилин. В той час банківський переказ може тривати кілька годин. Якщо ж мова йде про вихідний день, то переказ буде здійснено не раніше понеділка.

Приклади використання блокчейну

Варто зазначити, що Україна одна з перших країн, де розгледіли перспективи нової технології. З’явилося багато компаній, які займаються розробкою програмного забезпечення, що застосовує децентралізоване управління. А ці українські застосунки високо цінують по всьому світу.

Наприклад, система Smart City розрахована на великі міста та розв’язання певних проблем. За допомогою централізованої системи можна влаштувати дитину в садок чи школу. При цьому мінімізуються контакти між людьми, тому економиться час, попереджаються спроби корупції чи бюрократія.

Аналогічним чином діють сервіси з бронювання житла. За допомогою технології можна орендувати житлове приміщення чи іншу нерухомість. При цьому інформація про співпрацю зберігається в окремих блоках, тому її неможливо видалити чи змінити.

Також система блокчейну може використовуватися в будь-якому офісі. З її допомогою можна слідкувати за активністю певного співпрацівника, перевіряти кількість операцій за день.

Європейські країни все частіше використовують блокчейн для управління державними закупівлями. Доступ до таких даних є в кожного. Один з прикладів – ProZorro. Система активно використовується вже понад 5 років. За цей час бюджету країни вдалося зекономити понад 1,5 млрд доларів.

За допомогою блокчейну вдається подолати й нечесне голосування. Планується, що в майбутньому вибори будуть проводитися саме таким способом, адже він дуже надійний.

У такий спосіб кожна сучасна людина має знати про новітню захищену технологію, яка допоможе в багатьох випадках. Блокчейн використовується все частіше, тому інформація про його можливості буде корисною для кожного користувача.                  

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.