Конфлікт Трампа з Twitter: Президент США хоче скасувати одну з найважливіших правових норм в історії інтернету

Президент США Дональд Трамп 28 травня підписав указ про регулювання діяльності соціальних мереж, покликаний запобігти онлайн-цензурі. Він спрямований на зміну статті 230 закону про пристойність в області комунікації, яка звільняє інтернет-компанії від відповідальності за контент користувачів, але дозволяє модерувати такий контент, пише Медуза.

Що являє собою стаття 230?

Основна її думка виглядає так: «Ні один постачальник або користувач інтерактивної комп’ютерної послуги не повинен розглядатися як видавець або доповідач будь-якої інформації, наданої іншим постачальником інформаційного контенту».

Ця стаття звільняє сайти та сервіси, в тому числі соцмережі, від відповідальності за практично весь контент (є кілька винятків), які публікують їхні користувачі. Саме завдяки їй за пост на фейсбуці не можна засудити компанію Facebook — тільки самого автора посту.

Одночасно стаття дозволяє інтернет-компаніям обмежувати доступ до контенту, які вони вважатимуть непристойним, образливим або іншим чином небажаним — і звільняє від відповідальності за ці дії. Тобто, захищає від позовів з боку авторів постів, які були видалені”.

Вона важлива?

Дуже. Її (як і весь закон про пристойність в області комунікації) прийняли в 1996 році, і вона, як вважається, сформувала інтернет у його нинішньому вигляді. Некомерційна організація по захисту прав людини в інтернеті «Фонд елекронних рубежів» називає статтю 230 найважливішою правовою нормою, що забезпечує свободу слова в інтернеті. Професор права в галузі кібербезпеки Джефф Коссефф написав про неї цілу книгу під назвою «26 слів, які створили інтернет».

Що запропонував Трамп?

У своєму указі він розкритикував ту частину статті 230, яка звільняє інтернет-платформи від відповідальності за модерацію контенту користувачів. На думку Трампа, платформи зловживають цим правом, щоб «задушити точки зору, з якими вони не згодні». У подібних ситуаціях, вважає Трамп, їх треба позбавляти захисту проти судових позовів.

Президент США доручив уряду наступне:

  • Визначити, в яких умовах інтернет-компанії діють недобросовісно, обмежуючи доступ до контенту користувачів. Відповідно до статті 230, лише «добросовісна» модерація дає їм юридичний імунітет.
  • Проаналізувати витрати державних органів на рекламу та просування в інтернеті. Цей пункт називається «Захист платників податків від фінансування онлайн-платформ, що обмежують свободу слова».
  • Перевірити на предмет порушень з боку інтернет-компаній понад 16 тисяч скарг на онлайн-цензуру на підставі політичних поглядів, які надійшли в Білий дім з 2019 року.
  • Розробити закони, спрямовані на запобігання «шахрайських або недобросовісних» дій з боку онлайн-платформ.

Після публікації указу Трамп написав у твіттері: «Конгрес має скасувати статтю 230. До тих пір її будуть регулювати!».

Нагадаємо, Twitter позначив твіти Трампа про голосування по пошті, як ті, що “можуть ввести в оману”. Після цього Трамп звинуватив соцмережі у сприянні Демократичній партії і пригрозив їм жорстким контролем аж до блокування.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.