Співробітники контррозвідки Служби безпеки України затримали в аеропорту “Бориспіль” колишнього заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрія Бровченка, підозрюваного у державній зраді.
Як повідомляє прес-центр СБ України, колишньому чиновнику оголошено про підозру у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК. У спецслужбі ім’я затриманого не називають. За даними “Інтерфакс-Україна”, мова йде про Юрія Бровченка.
Слідчі встановили, що чиновник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, чиновники ДП “Український центр “Безпека” та державної акціонерної холдингової компанії “Артем” діяли всупереч інтересам України на користь іноземній компанії. Вони уклали нібито свідомо збитковий контракт з іноземцями на виготовлення і поставку лінії по виробництву артилерійських снарядів на суму понад $16,5 млн.
В результаті незаконної угоди понад $8,2 млн авансу були переведені на рахунки фіктивних офшорних підприємств і привласнені учасниками схеми. Ніякого обладнання іноземна компанія в Україну не постачала, повідомили в СБУ.
У спецслужбі зазначають, що дії зловмисників поставили під загрозу забезпечення армії боєприпасами під час протидії російській агресії.
Також в СБУ повідомили, що 17 жовтня в Києві були затримані керівник держпідприємства і представник іноземної компанії. Громадянину України оголошено підозру у ч. 1 ст. 111, іноземцю за ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111 КК за підбурювання посадових осіб до вчинення протиправних дій.
Держчиновнику вже обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 2 місяці з правом внесення застави у розмірі 2,8 млн грн. Питання про обрання міри запобіжного заходу іноземцю вирішується.
За місцем проживання і роботи затриманих проведені обшуки. Були вилучені документи та інші носії інформації, що свідчать про їх причетність до скоєння протиправної діяльності на шкоду інтересам України. Слідчо-оперативні дії тривають.
Раніше голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський заявляв, що Гладковський, Пашинський і Бровченко – це все блоки однієї піраміди витрат на армію 2015-19 років, на горі якої стояв Порошенко.
“Якщо хтось один заговорить про те, як саме «Богдан Моторс» став основним постачальником транспорту для збройних сил, чи як «Українська бронетехніка» оточення Пашинського стала основим постачальником бронетранспорту, а «Рубін 2017» отримав контракт на виготовлення снарядів до гармат «Гіацинту», то посипиться вся піраміда”, – написав він у соцмережі.