Корбан: Порошенко говорив, раз у нас нічого немає, тоді давайте хоча б візьмемо Іловайськ

Рішення про штурм Іловайська було прийнято особисто екс-президентом України Петром Порошенком. Про це в інтерв’ю виданню «Обозреватель» заявив екс-глава партії «УКРОП», голова громадської ради при міськраді м. Дніпра та Керівник оперативного штабу з питань боротьби та розповсюдженням COVID-19 в м. Дніпро Геннадій Корбан.

За його словами, він попереджав Порошенка про те, що не варто вводити в Донецьку область важке озброєння, оскільки російсько-український кордон відкритий і росіяни введуть туди весь свій «неліквід». Однак президент, стверджує Корбан, відчував себе полководцем і обіцяв завершити війну за два тижні, хотів форсувати події.

«Ми говорили про те, що потрібно діяти як ми, проводити так звані військово-поліцейські операції. Потихеньку місто за містом звільняли, впроваджували людей і так далі. Тобто насправді там люди бігали лише зі стрілецькою зброєю. З цим можна було впоратися за допомогою військово-поліцейських операцій. Однак Петро Олексійович захотів вражаючої перемоги», – сказав Корбан.

Операцію по взяттю Іловайська він називає безглуздям.

«Сектор Д фактично був знищений росіянами. І фактично сектор Д, де і знаходився Іловайськ, загалом-то було зрозуміло, що звідти треба йти. І йти дуже швидко, інакше там буде величезна кількість жертв», – додав він.

Корбан стверджує, що особисто лаявся з міністром оборони і начальником Генштабу. Останні, за його словами, ймовірно, дезінформували главу держави, стверджували, що перемога близька і не треба сіяти паніку. При тому, що в той момент «війська були розмазані як масло по хлібу».

«Коли ми говорили, що треба будувати ешелоновану оборону, а не проводити наступальну операцію з добровольцями, то Петро Олексійович в останній раз сказав: гаразд, раз у нас нічого немає, тоді давайте хоча б візьмемо Іловайськ», – зазначив він.

В результаті, каже Корбан, було прийнято рішення наступати на Іловайськ і закріплюватися там. Вже після прийняття цього рішення президентом у Дніпропетровську відбулася «нарада з логістики» за участю добровольців.

«Ми розуміли, що у нас не було військових сил, жодних резервів, тому добровольці, ті люди, яких ми підтримували, яких сформували в Дніпропетровську і області, батальйони «Донбас», «Дніпро» та інші, приїхали до нас для того, щоб отримати хоч якусь логістику, підтримку, налагодити зв’язок, щоб можна було вивозити поранених, привозити боєприпаси», – зазначив Корбан.

На його думку, добровольці не могли відмовитися від виконання невірного рішення.

«Добровольчі батальйони, це ж не загони батька Махна. Насправді це були батальйони МВС. І підкорялися єдиному штабу Антитерористичної операції, тобто пану Муженку. Був прикомандований пан Ярий з МВС, який отримав рознарядку від Муженка висунути туди добровольчий батальйон, у нас є купа телеграм, які це підтверджують», – додав він.

Корбан нагадав, що до того моменту у командира сектора Б Руслана Хомчака було тільки декілька підрозділів, сили були на межі, а кордон з РФ «прорвано російськими десантниками».

«Наша ініціатива була звідти забрати побільше живих людей. Я особисто з цього приводу вів переговори з терористами, яких вже немає в живих, які в той момент, коли люди опинялися в повному оточенні, без зв’язку, без води, і я намагався дати сигнал, щоб зберегти життя. Поки дехто проводив військовий парад у Києві», – підкреслив Корбан.

Він називає цю історію дуже трагічною, а парламентське розслідування під керівництвом нардепа Сенченко – об’єктивним.

Підозри в тому, що рішення штурмувати Іловайськ було прийнято на згаданій нараді з метою захисту підприємств Ріната Ахметова, Корбан відкидає.

«Рішення про штурм Іловайська було прийнято особисто Порошенком. Про це рішення знали всі – починаючи від Турчинова і Авакова, не кажучи вже про Генштаб та Міноборону. Це було їх рішення, є відповідні телефонограми, все зафіксовано військовою прокуратурою. Просто в якийсь момент вони вирішили, що у них немає сил, і Петро Порошенко або хтось дав команду перекинути людей в сектор Б, там же були не тільки так звані добробати, там же ще створювали загони територіальної оборони, які були в розпорядженні ЗСУ», – сказав він.

Корбан нагадав, що в операції брали участь і тербатальони, які були сформовані в Дніпропетровській області для охорони інфраструктурних об’єктів – під’їзди до міста, мости, електростанції.

«Ми створили близько чотирьох територіальних батальйонів– 20, 39, 38, 40, 43. Їх взяли, зняли з області, а це робиться тільки за рішенням Генштабу, і перекинули в сектор Б, де йшли бої», – зазначив Корбан.

В результаті люди, непідготовлені до війни, в шоці від «Градів» побігли з блокпостів, так як не були частиною наступальних військ.

Після цих подій у Корбана відбулася неприємна розмова з Порошенком.

«Знаєте, коли ти розмовляєш з Порошенком, з двох чоловік розмовляє лише один – це він. Вставити щось дуже важко. Мені, звісно, вдалося вставити, природно, йому не сподобалося те, що я вставив. Я вважаю, що він несе повну відповідальність за цю операцію. Я не знаю щодо військової відповідальності, це все-таки війна, іноді главкомандующий може помилятися. На війні люди роблять помилки. Від цього не можна нікуди подітися. Питання людської відповідальності», – резюмував Геннадій Корбан.

https://www.facebook.com/obozrevatel/videos/526683484952942/?v=526683484952942

Нагадаємо, в тому ж інтерв’ю Корбан розповів, які умови для його звільнення з в’язниці виставив Порошенко.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.