Працівники медичного центру “Шиба” в Ізраїлі, де знаходяться евакуйовані у зв’язку зі спалахом коронавірусу пасажири лайнера “Diamond Princess”, поділилися інформацією про умови проживання в спецізоляторі. Про це медики розповіли 27 лютого в інтерв’ю ізраїльському виданню “Калькаліст“.
36-річна медсестра Ада Минес, що працює в лікарні “Шиба” з 2014 року у відділенні кардіології, заявила, що відчуває себе солдатом, який виконує бойове завдання. За її словами, кожен співробітник клініки зараз відчуває, що виконує місію особливого значення і це випробування є для медиків можливістю показати свої навички.
Ранок Минес зараз починається з бесіди з пацієнтами спецізоляторів по телефону або у чаті. Лікар зазначила, що евакуйовані самі вимірюють собі кров’яний тиск, пульс, температуру і беруть аналізи. Періодично з ними проводять інструктаж.
Аналізи передаються через вікна з подвійним склінням: пацієнт залишає пробірку між склом і закриває раму, потім аналізи забирає чергова медсестра в захисному костюмі, масці і рукавичках. Медики і працівники спілкуються з ізольованими людьми через щільну перегородку.
Пацієнти виходять за їжею по одному і по черзі в спеціально відведених місцях отримують готові страви. При цьому вони не контактують безпосередньо з працівниками клініки. Для утилізації сміття використовується особливий ізольований рукав.
Ізольовані також не можуть поспілкуватися один з одним і при піших прогулянках корпусом вони фіксуються відеокамерами. За пересуваннями пацієнтів постійно стежать медсестри для того, щоб відслідковувати їхнє самопочуття і бути впевненими в тому, що ніхто не покине палату без дозволу. Також медсестри спілкуються з ізольованими на будь-які теми, щоб у людей в карантині не почалася депресія.
“У нас і так небезпечна професія і ризик зараження набагато вище. Заразитися можна і не тут. Ми добре захищені від інфекції, ведемо себе дуже обережно, не вступаємо в контакт із пацієнтами. Одна думка про ці заходи обережності заспокоює”, – сказала Минес.
37-річний медбрат Бен Граніт, який працював у дитячому відділенні інтенсивної терапії з 2009 року, у вересні 2019 року був включений до складу оперативної групи, створеної в “Шибі” для дій у надзвичайних ситуаціях. За словами Граніту, це другий досвід роботи в ізоляції в його житті.
У грудні на острові Самоа вибухнув спалах гепатиту, де він працював з іншими медиками. Граніт зазначив, що робота в ізоляторі дозволяє дізнатися багато нового і набути цінного досвіду. Він підкреслив, що всі лікарі максимально намагаються підтримувати дух пацієнтів, що постійно знаходяться в закритому просторі.
“Я впевнений в собі, відчуваю себе в безпеці, кожен день дізнаюся щось нове про вірус і розумію, що він не такий страшний, як його малюють. Але я не думаю, що подібні почуття відчувають наші пацієнти”, – сказав Граніт.
Він додав, що розуміє, що у пацієнтів набагато більше приводів для побоювань, ніж у лікарського персоналу. При цьому, за його словами, для двох носіїв вірусу, які зараз знаходяться в лікарні “Шиба”, ізоляція – найкращий варіант із можливих. Такий висновок він пояснив тим, що за ними постійно спостерігають медики проводять обстеження.
“Якщо мене і лякає сьогодні щось, то це розповіді про ізраїльтян, які повернулися з Японії, Таїланду і не дуже старанно виконують приписи МОЗ. Ось від них-то і може виходити реальна небезпека”, – підсумував Граніт.
Нагадаємо, 28 лютого, влада Франції рекомендувала громадянам утримуватися від рукостискань, щоб запобігти зараженню коронавірусом. Тим часом у Гонконзі в собаки виявили «низьку ступінь зараженості” COVID-19, тварина була ізольована разом із господарем.