США випередили Китай за кількістю заражених коронавірусною інфекцією. Згідно з даними університету Джонса Хопкінса, кількість хворих COVID-19 у Сполучених Штатах перевищує 85 тис. 900 осіб, і ця кількість стрімко зростає. Corriere Della Sera пише, що відбувається у найбільш заражених штатах Америки і що роблять губернатори для боротьби з коронавірусом.
Нью-Йорк і Каліфорнія
Епіцентр поширення коронавірусу знаходиться в Нью-Йорку. У цьому штаті налічується понад 39 тис. заражених, що пов’язано з високою щільністю населення. Лікарні Нью-Йорка не знають, куди розміщувати хворих. Вже 454 людей в штаті померли від COVID-19.
Губернатор Нью-Йорка Ендрю Куомо на тлі пандемії почав нову традицію: щоранку об 11 годині всі телеканали транслюють його брифінг. Він розповідає про кількість хворих і вжиті заходи для боротьби з вірусом. Також майже кожен день він вимагає від федеральної влади допомоги, оскільки його штату необхідно від 10 до 15 млрд дол., щоб впоратися з пандемією.

Водночас Каліфорнія займає третє місце серед всіх штатів за кількістю інфікованих – 4 тис. 19 випадків і 82 померлих. Заражених і жертв могло бути набагато більше, якби не втрутився губернатор штату Гевін Ньюсом. Він одним з перших наказав усім жителям штату самоізолюватися. Однак деякі експерти розкритикували його за те, що Ньюсом належним чином не пояснив громадянам необхідність карантину.
Огайо
Губернатор Огайо, республіканець Майк ДеВайн відразу ж взяв ситуацію у штаті в свої руки. Він не згоден з думкою президента США Дональда Трампа, що економічний спад набагато страшніший загрози коронавірусу. ДеВайн неодноразово заявляв, що здоров’я американських громадян важливіше економіки.
«Поки люди вмирають і не почуваються безпеці, економіка не відновиться», – сказав він на прес-конференції минулого вівторка.
Наразі в Огайо зафіксовано 868 випадків зараження і 15 смертей від COVID-19.

Мічиган
Цей штат займає п’яте місце в рейтингу найбільш постраждалих від коронавірусу штатів США – 2 тис. 844 інфікованих і 61 смертельний випадок.
Керує Мічиганом 49-річна демократ Гретхен Уїтмер. Їй прогнозують хорошу політичну кар’єру, якщо вона зможе стримати кризу в штаті. Для цього Уїтмер обрала агресивний підхід до боротьби з коронавірусом: вона оголосила про введення карантину і закриття всіх сфер послуг, окрім самих необхідних.

Нью-Джерсі
Другим штатом з найбільшою кількістю заражених коронавірусом (6 тис. 876 випадків і 81 летальний випадок) керує демократ Філ Мерфі. Він вважає, що криза в Нью-Йорку позначається на його штаті, тому він закликає людей підтримувати соціальне дистанціювання і припинити поїздки в інші штати.
Також Мерфі оголосив про відкриття раніше закритих корпусів медустанов і створення чотирьох тимчасових медичних центрів, щоб збільшити кількість ліжко-місць для пацієнтів з COVID-19.
Впоратися з пандемією губернатору допомагає комісар департаменту охорони здоров’я Джудіт Персічіллі. Її команда відстежує тісні контакти заражених і закликає людей уникати будь-яких зборів. Днями Персічіллі нагадала сумну історію американської родини Фуско з Нью-Джерсі. Дванадцять членів цієї родини заразилися вірусом на великій сімейній вечері, четверо з них померли.

Флорида
Шоста в рейтингу найбільш заражених штатів Америки – Флорида (2 тис. 484 випадків, 29 смертей). Місцеві ЗМІ писали, що в швидкому поширенні вірусу у Флориді винен губернатор Рон ДеСантіс, який у потрібну мить не діяв рішуче. Одне видання назвало його «сором’язливим лідером, який бореться з глобальним лихом».
Все призвело до того, що Сенат Флориди офіційно просив ДеСантіса втрутитися, особливо для захисту літнього населення від коронавірусу. Але реакція губернатора була настільки слабкою, що навіть після закриття університетів пляжі Флориди були переповнені молоддю.

Техас
У цьому штаті підтверджено 1 тис. 639 випадків зараження і 22 смертей. Губернатор-республіканець Грег Еббот намагався зберігати обережність. З одного боку, він стверджував, що у американців є велике бажання повернутися до роботи і нормального життя. З іншого боку – і на тій же прес-конференції в четвер – він сказав, що дослухатиметься до наукових рекомендацій щодо методів, яких потрібно дотримуватися.
«Його підхід допоміг підтримувати мир у техаському уряді, але викликав сумніви, чи готовий він до агресивних дій, необхідних при надзвичайній ситуації», – пише одне з техаських видань.
Між тим віцегубернатор Техасу Ден Патрік в ефірі американського телеканалу заявив, що потрібно рятувати економіку США, а для цього необхідно скасувати соціальне дистанціювання. Він додав, що всі, хто старший 70 років, будуть готові померти, щоб врятувати Америку і життя своїх онуків.
Кентуккі і Теннессі
Діаграма, представлена нижче, порівнює результати управління демократичними і республіканськими губернаторами. Вона показує, що перші прагнуть до соціального дистанціювання для обмеження поширення коронавірусу, а останні дотримуються більш м’яких заходів через страх перед економічною кризою.
До перших відноситься губернатор Кентуккі Енді Бішер. В його штаті зафіксовано 247 випадків інфікування і п’ять смертей. Для порівняння в Теннессі, яким керує республіканець Білл Лі, вже 1 тис. 97 заражених і три смерті.
Луїзіана
Коронавірус стрімко рухається на південь США, тож під загрозу потрапила Луїзіана. Наразі відомо про 2 тис. 304 заражених у штаті і 83 летальні випадки. Поширенню вірусу сприяло святкування Марді Гра, на яке приїхало близько 1 млн людей з усього світу в Новий Орлеан.
Перший випадок зараження в Луїзіані був виявлений 9 березня, потім спалахи сталися в будинках престарілих. При цьому реакція влади була дуже повільною: круїзні лайнери і гості продовжували прибувати в Новий Орлеан.

У бездіяльності деякі звинуватили губернатора Джона Бел Едвардса. Крім того, його вважають винним у слабкій системі охорони здоров’я в штаті, через що вже в перший тиждень квітня у лікарнях можуть закінчитися місця для заражених і не вистачатиме медичного обладнання.
«Я борюся за те, щоб врятувати наших людей, і мені не потрібно, щоб всі боролися зі мною», – заявив Едвардс.

Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що США можуть стати новим епіцентром розповсюдження коронавірусу.