Пандемія коронавірусу призвела Ліван до дефорту, населення зіткнулося з безробіттям і зростанням цін на 60% на продукти першої необхідності. На початку тижня почалися масові вуличні акції протесту з вимогою виплати компенсації за заподіяну карантином шкоду. Після того, як у Тріполі загинув один з протестувальників, ситуація ще більше загострилася. Про це повідомляє Aljazeera.
28 квітня від влучення кулі помер один з учасників протесту. Тоді сотні маніфестантів вступили в бій з армією. Як повідомляє CNN, керівництво армії заявило, що жалкує про події, обставини загибелі протестуючого розслідуються. Однак військові називають незадоволених громадян «порушниками» і обіцяють, що “не потерплять нікого, хто буде порушувати безпеку і стабільність”.
В результаті у минулу середу «порушники» приступили до підпалів військової техніки, банків, автомобілів. Бунтівники ліванці кричать, що вони хочуть їсти і стверджують, що коронавірус їх лякає менше, ніж голод.
Щоб навести порядок, на вулиці вивели ще більше військ, чим спровокували збільшення агресивності протестувальників.
لكلّ دمعة ذُرِفت في طوابير الانتظار …
بنك آخر من البنوك التي تحتجز أموال المودعين يحترق والثورة مستمرة❤
#لبنان_يثور #ليلة_سقوط_المصارف pic.twitter.com/SCal1aUekO— Abbassnourdeen (@Abbassnourdeen1) April 27, 2020
What began as a protest in front of the Central Bank has now turned into a march in popular neighborhoods of Beirut, with numbers quickly adding up as protesters join the crowds. #LebanonProtests #لبنان_ينتفض pic.twitter.com/ZonzonbmCK
— Nadim El Kak (@NadimElkak) April 28, 2020
مصرف لبنان في صيدا يحترق pic.twitter.com/PLRoepOEqt
— Paula Naoufal | بولا نوفل (@PaulaNaoufal) April 28, 2020
Застосування сльозогінного газу було зустрінуте застосуванням коктейлів Молотова і каменів. 81 силовиків було поранено 12 банків спалені і розграбовані.