Коронавірус: Журналіст перерахував помилки влади і запропонував способи розв’язання проблем

Президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль і мер Києва Віталій Кличко у боротьбі з пандемією коронавіруса роблять критичні помилки, які лише сприяють поширенню китайської зарази. Про це на своїй сторінці в Facebook заявив головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

На його думку, зазначені чиновники погано усвідомлюють, що відбувається з життєзабезпеченням держави, і не вирішують проблеми, які стали очевидними в перший день повного карантину.

Далі журналіст перерахував існуючі проблеми.

Медпрацівникам та персоналу медичних установ необхідно добиратися до місця роботи і залишати їх, але люди не мають коштів для того, щоб скористатися послугами таксі. При тому, що, живучи в передмісті і маючи близьких людей, медики не ризикують користуватися громадським транспортом.

«На медиків зараз падає велике навантаження, вони витрачають на дорогу набагато більше часу через упинки громадського транспорту», – написав він.

Транспортування фахівців, що виконують саму небезпечну роботу, вважає журналіст, зобов’язана забезпечити влада.

«Надати розвезення або укласти договір з компаніями таксі, щоб закріпити частини машин для перевезення персоналу», – додав він.

Бутусов нагадав чиновникам: щоб люди мали можливість, сидячи вдома, замовляти їжу, хтось повинен займатися перевезенням товарів і вантажів, працювати на теплоелектростанції, ремонтувати машини, прибирати відходи та сміття, вантажити товари і продавати їх в магазинах, аптеках, заправках, обслуговувати обладнання для життєзабезпечення і т. д.
Таким чином: транспорт потрібен усім.

«Влада зобов’язана забезпечити роботу громадського транспорту, відкрити метрополітен, щоб десятки тисяч людей, які залучені в життєзабезпечення, могли безперебійно добиратися громадським транспортом за своїми завданнями, а не набиватися в переповнені маршрутки, які вкрай рідко ходять», – зазначив Бутусов.

Журналіст підкреслив, що тільки тоді люди не будуть набиватися в транспортні засоби, а зможуть перебувати на безпечній дистанції.

Необхідно заборонити виходити з дому тим, хто знаходиться в групі ризику (люди у віці від 60 років, які страждають серйозними захворюваннями, люди які мають проблеми з легенями). При цьому вони повинні бути забезпечені всім необхідним. Тому місцева влада повинна здійснити поквартирний обхід і скласти список тих, кому потрібна допомога. Повинні бути програми допомоги самоізольованим і своєчасне сповіщення про ці програми.

Оскільки в магазинах, на ринках і аптеках юрбиться багато народу, варто обмежити кількість людей у місцях громадського користування, але цю проблему тільки заборонами вирішити неможливо.

Вихід – розподілити години відвідування магазинів для жителів навколишніх будинків, контролювати черги і порядок доступу до прилавків. Виконавці – працівники магазинів і поліція.

Окремою проблемою є брак засобів захисту органів дихання. Тому люди повинні знати, що поширення вірусів відбувається в першу чергу в місцях загального користування. На годину-півтори ситуацію можуть рятувати шарфи, хустки, тканина. Їх після виходу на вулицю потрібно прати вдома.

Органи дихання мають бути прикриті у всіх відвідувачів місць громадського користування.

Нагадаємо, вчора Кличко заявив, що метро відкрито не буде, а Шмигаль зазначив, що в іншому випадку заразяться мільйони українців.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.