Кремль виклав свою версію переговорів з Байденом

Президент США Джо Байден і глава Росії Володимир Путін обговорили низку питань у форматі відеоконференції, які торкнулися не тільки України, а й питань двох країн. Про це повідомляє прес-служба президента Росії.

У Кремлі в першу чергу звернули увагу на те, що президенти обговорили реалізацію підсумків російсько-американського саміту, який відбувся в червні 2021 року в Женеві.

Вказується, що глави США і РФ згадали про союзництво в роки Другої світової війни і погодилися, що жертви не повинні бути забуті, а “саме союзництво має служити прикладом для вибудовування контактів і спільної роботи в сьогоднішніх реаліях”.

“Панівне місце в розмові зайняла проблематика, пов’язана з “внутрішньоукраїнською кризою” і відсутністю прогресу у виконанні Мінських домовленостей 2015 року, що є безальтернативною основою мирного врегулювання”, – заявили в Кремлі.

Путін нібито на конкретних прикладах проілюстрував “деструктивну лінію Києва”, спрямовану на “повний демонтаж Мінських угод і домовленостей«, досягнутих у “нормандському форматі”, а також висловив серйозну заклопотаність з приводу “провокаційних дій Києва проти Донбасу”.

Байден своєю чергою звернути увагу на загрозливому характері пересувань російських військ біля кордонів України і позначив санкційні заходи, які глава Білого дому і його союзники готові застосувати в разі подальшої ескалації обстановки.

“Володимир Путін у відповідь підкреслив, що не слід перекладати відповідальність на плечі Росії, оскільки саме НАТО робить небезпечні спроби освоєння української території і нарощує військовий потенціал у наших рубежів. Тому Росія серйозно зацікавлена в отриманні надійних, юридично зафіксованих гарантій, що виключають розширення НАТО в східному напрямку і розміщення в суміжних із Росією державах ударних наступальних систем озброєнь”, – ідеться в повідомленні.

У Путіна запевнили, що сторони домовилися і далі вести діалог по цій темі. Також президенти обговорили співпрацю в боротьбі з кіберзлочинністю, стан справ навколо Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми і “незадовільний стан” співпраці США і Росії.

Путін заявив, що це проявляється у труднощах, які відчувають у своїй роботі «урізані» диппредставництва обох країн. На його думку, це наслідок лінії американської влади, яка “ще 5 років тому почала практикувати масштабні обмеження, заборони і масові висилки російських дипломатів, на що Росія була змушена дзеркально реагувати”. Російський лідер запропонував обнулити всі обмеження на функціонування дипмісій.

У Кремлі також додали, що в цілому розмова президентів носила відвертий і діловий характер.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.